XXXII Niedziela Zwykła

06 XI 2022

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę
  3. Do wtorku trwa tzw. Tydzień modlitw za zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów. Do wtorku odbywają się procesje na cmentarz.
  4. W piątek będziemy uroczyście świętować kolejną rocznicę ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o i 11.oo. MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY oraz poległych w jej obronie o godz. 8.3o. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę wszystkich parafian i gości, Poczty Sztandarowe, Strażaków; młodzież i dzieci szkolne. W miarę możliwości wywieśmy również POLSKĄ FLAGĘ w oknie naszych domów, niech będzie ona wyrazem naszej miłości do Ojczyzny oraz szacunku do znaków i symboli narodowych.

W piątek na Msze św. o 8.3o zapraszamy młodzież kl. VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

1. Ks. Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.
  2. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  3. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na prace przy cmentarzu, które będziemy kontynuować od środy.
  4. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek „na Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  5. W kancelarii lub zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne z wyraźnie wpisanymi nazwiskami.
  6. Ks. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękuje organizatorom kwesty na rzecz Seminarium Duchownego na cmentarzach. W imieniu całej seminaryjnej Wspólnoty zapewnia o wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w intencjach dobroczyńców ofiarę Mszy świętej.
  7. Przez cały miesiąc listopad przed nabożeństwem wieczornym różaniec lub koronka z wypominkami za zmarłych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  8. Na stronie internetowej naszej parafii zostanie w najbliższych dniach zamieszczony wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać. Gdyby były jakieś niezgodności to można je zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
  9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować:
  • Kapłanom, P. Organistce, P. Kościelnym, LSO,
  • tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania uroczystości żałobnej na cmentarzu: p. Grzegorzowi Grabiaszowi, P. Janowi Burkowiczowi za troskę o nagłośnienie, firmie pogrzebowej Gawłowicz,
  • Stanisławowi Zbyrowskiemu, Józefowi Gizie za użyczenie przyczep, jak również P. Kazimierzowi Zbyrowskiemu i Józefowi Gizie za użyczenie traktorów,
  • Markowi Kuska za posprzątanie wokół ogrodzenia cmentarza i użyczenie traktora,
  1. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  2. Od najbliższego piątku, na czas zimowy, zostają zawieszone piątkowe adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bełdna, z Konic, 1 z Łąkty Górnej, 1 z Krakowa za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  4. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Mirosława Adamczyka.
  5. Z Mszy św. pogrzebowych odprawiona będzie jedna Gregorianka za śp. Bronisławę Bobowską.
  6. Spotkania w tym tygodniu :
  • w czwartek o 18.oo spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstaw
  • w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,
  • w sobotę o 9.oo DSM
  • w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wójt Gminy Żegocina informuje, że Gmina przystąpiła do realizacji sprzedaży węgla dla mieszkańców Gminy. Wnioski mogą składać osoby, którym został przyznany dodatek węglowy. Pojedyncze gospodarstwo domowe może zakupić 1,5 tony węgla do końca roku 2022 oraz kolejne 1,5 tony węgla do 15 kwietnia 2023 roku (węgiel nie będzie workowany).

Mieszkańcy proszeni są o złożenie wniosku pisemnego zgodnie z formularzem wniosku. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wnioski można składać w formie pisemnej- osobiście lub listownie lub elektronicznej. Pozostałe informacje znajdują się na stronie internetowej Gminy.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  2. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Bronisława Bobowska, śp. Marcin Oświęcimka. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.