IV NIEDZIELA ADWENTU

18 XI 2022

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na pokrycie kosztów ogrzewania Kościoła.
  3. Dzisiaj na godz 12.30 zapraszamy Radę Parafialną oraz parafialny Caritas na okolicznościowe spotkanie
  4. Przed nami ostatnie dni Roraty o godz. 6.30 i 18.00. Ostatnie Roraty w sobotę o godz. 8.00, będzie można zabrać do swoich domów światło betlejemskie. Wyjątkowo – ze względu na spowiedź w dekanacie- Roraty wieczorem o 18.00 !!!  zachęcamy do licznego udziału w Roratach.
  5. Przed świąteczna spowiedź święta w piątek, w przedziałach czasowych: 8.30-10.00 i po południu 14.30 – 18.00 / przerwa 16.30-17.00 /.
  6. W piątek od godz. 10.30 odwiedzimy chorych.
  7. Pasterka w naszej świątyni z Soboty na Niedziele 24.00. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na dzieło Funduszu Obrony Życia dzieci nienarodzonych. Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą przyjąć Komunię św. po raz drugi w czasie Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia. Pasterka w Rozdzielu o 22.00.
  8. W Boże Narodzenie Msze św. będą odprawiane tak jak w niedziele 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00 !! W Boże Narodzenie mamy obowiązek przyjścia do Kościoła, ponieważ jest to jedno z najważniejszych świąt w ciągu całego roku. !!!
  9. Natomiast w drugi dzień świąt, czcimy św. Szczepana. Na Mszy św. o godz. 8.30 i 11.00 poświęcenie owsa. W święto Św. Szczepana dodatkowa Msza św. chrzcielna o godz. 13.30.
  10. Składka w Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Proszę o ofiarność gdyż te uczelnie katolickie mają wielkie znaczenie dla życia religijnego i kultury katolickiej w naszej ojczyźnie, a utrzymują się w znacznym stopniu dzięki ofiarom katolików polskich.
  11. Również w Święto Św. Szczepana na Mszy Św. o godz. 11.00 zostaną uroczyście posłani Kolędnicy Misyjni. Przyjmijmy ich życzliwie, gdyż ich kolędowanie i trud mają być pomocą dla dzieci z krajów misyjnych.
  12. Dziękujemy P. Janowi Mrozowi za pracę przy cmentarzu oraz P. Jakubowi Chrobakowi za pracę przy Kościele.
  13. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu odpustu parafialnego, za uświetnienie uroczystości odpustowej, służbie liturgicznej, DSM, p. Dyrektor Annie Rogala za stosowną dekorację, za „ Mikołajki” dla kapłanów biorących udział w naszej Uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy za przekazane różne podarunki z okazji św. Mikołaja, za dary natury i za wszelką życzliwość wobec wszystkich kapłanów. W intencji darczyńców, ofiarodawców odprawiona zostanie Msza św. na Pasterce.

Dziękujemy sponsorom za przekazanie słodyczy na odpust oraz Panom: Tomaszowi Barczykowi, Pawłowi Bilskiemu i Dariuszowi Badyli za pomoc Świętemu Mikołajowi przy kościele.

Dziękujemy również P. Mari Wrona, Grażynie Jędrzejek oraz P. Janowi Zarzyckiemu za prowadzenie Godzinek.

1. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  3. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Lucyny Imiołek oraz P. Dawida Pyrza.
  4. Serdecznie zapraszamy na spektakl „ A Słowo Ciałem się stało” , który zostanie wystawiony w sali Centrum Kultury o godz. 16.30.
  5. Parafialna Caritas rozprowadza jeszcze świece na stół wigilijny.
  6. Z Mszy pogrzebowych zostaną odprawione 3 gregorianki za śp. Marcina Oświęcimkę oraz 1 gregorianka za śp. Agnieszkę Pasionek – Bednarz.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Jan Sajdak, l. 86. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….