OKTAWA BOŻEGO NARODZENIA

25 XII 2022

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. W tym tygodniu Msze św. poranne o godzinie 7.oo
  3. Od wtorku rozpoczynamy odwiedziny kolędowe w naszej parafii.
  4. W sobotę ostatni dzień 2022 O godz. 7.oo i 15.oo zgromadzimy się na nabożeństwie dziękczynno-błagalnym. Będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski kończącego się roku oraz przepraszać za grzechy i zaniedbania. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” tego dnia będzie można uzyskać odpust zupełny. W Rozdzielu nabożeństwo o godz. 13.oo.
  5. W przyszłą niedzielę, rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2023 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. To Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte tego dnia tak jak w niedziele. Jesteśmy zobowiązani do udziału w świątecznej Eucharystii pod grzechem ciężkim. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można również uzyskać odpust zupełny. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  6. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy nadesłali lub przekazali nam osobiście życzenia imieninowe oraz z okazji przeżywanych Świąt. Dziękujemy za wszelkie wyrazy pamięci i życzliwości, za wielką troskę o kapłanów, za dary natury.
  7. Zapraszamy do obejrzenia żywej szopki, która znajduje się u P. Katarzyny i Tomasza Barczyków na Konicach / obok domu P. Tadeusza Piwowarczyka /. Przy okazji będzie można wspomóc dowolną ofiarą dwie osoby niepełnosprawne z Żegociny. Bliższe informacje u P. Tomasza Barczyka. Szopka będzie do 6 stycznia.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Bełdna, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Andrzeja Długopolskiego.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Domu Ojca śp. Tadeusz Janiczek, l. 94. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….

Porządek kolędy w tym tygodniu

27. XII  –   od 8.3o  Rozdziele – Błaskówka   – jeden kapłan od rodz Józefa i Haliny Tatkowskich do P. Sarotów,  drugi kapłan od szkoły do rodziny Janiczków

od 8.3o  Zadziele   od P. Ewy Chrobak do p. Urszuli i Krzysztofa Wolaków

28. XII – Rozdziele Góry  od 8.3o  – jeden kapłan od rodz Barbary i Józefa Zelek do p. Józefa Pławeckiego

– drugi kapłan od rodz Stanisława i Zofii Guzik do rodziny Szewczyków

od 8.3o  Zadziele  od p. Stanisławy i Bronisława Adamczyków do p. Kuczajów

29 XII  Rozdziele – Dział  –  jeden kapłan od p. Janiny Waligóra do P. Cichoniów  – drugi od rodziny Zofii Paruch do rodziny Sądlów

– Żegocina od 8.3o   od Domu Nauczyciela do P. Sabiny i Zdzisława Waligóra

30  XII  od 8.3o  Rozdziele  –  jeden kapłan od Stanisława i Marii Rogala,  drugi od rodz Edwarda i Katarzyny Surma  na spotkanie

– Żegocina 8.3o  od P. Grzegorza Jędrzejka do P. Władysława Łyducha

Życzenia….

Bóg Zbawiciel, który przyszedł na świat jest jedynym światłem. Niech On będzie dla nas drogowskazem, lekarzem, nauczycielem. Niech  przemienia nasz smutek, niepewność, lęk i zwątpienie w radość, pokój i nadzieję, których wyrazem będzie postawa pełna życzliwej otwartości na siebie nawzajem, dla bliskich i wszystkich potrzebujących pomocy.