ROZESŁANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH 26.12.2022R.

Diecezja Tarnowska już od 50 lat posyła swoich misjonarzy do pracy misyjnej. Obecnie pracują oni na trzech kontynentach: w Afryce, Ameryce i Azji, w dziesięciu krajach. Są to kapłani diecezjalni oraz osoby świeckie. Kolędnicy misyjni to przedsięwzięcie, które w diecezji tarnowskiej realizowane jest od 1993 roku. To małe grupy dziecięce lub młodzieżowe składające się przeważnie z pięciu osób, które w okresie Bożego Narodzenia odwiedzają parafian w ich domach i mieszkaniach. Kolędnicy ubrani są w stroje nawiązujące do postaci z betlejemskiego Żłóbka oraz do mieszkańców krajów, gdzie posługują tarnowscy misjonarze. Przychodzą oni z życzeniem bożonarodzeniowym, a jednocześnie wykonują scenkę, w której uświadamiają otwierającym domy, że Jezus przyszedł na świat dla wszystkich, a wielu Go jeszcze nie poznało. Wśród nich są dzieci, którym kolędnicy pragną pomagać. Ta pomoc, dzięki ofiarom zbieranym przez nich, przekazywana jest tarnowskim misjonarzom zgłaszającym do realizacji różne projekty, dotyczące głównie codziennego życia najmłodszych, o których wspomniani misjonarze się troszczą. Każdego roku dwadzieścia kilka tysięcy kolędników odwiedza ponad sto pięćdziesiąt tysięcy mieszkań i domów tarnowskiej diecezji, zostawiając w nich pamiątki swojej wizyty. Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w klasach i w różnych grupach w parafii.

26 grudnia 2022 r. rozpoczęła się Kolęda Misyjna w Diecezji Tarnowskiej, w tym także w naszej Parafii Żegocina. W czasie uroczystej sumy o godz. 11.00 ks. Robert Osak dokonał rozesłania kolędników misyjnych, którzy w dniach 26-28.12.2022r.  będą odwiedzać domy na terenie wszystkich miejscowości parafii: w Bełdnie, w Bytomsku, w Żegocinie, w Rozdzielu i w Łąkcie Górnej (Konice). Hasło tegorocznego kolędowania brzmi: „Mibu ntuku mitano”, wyrażone jest w języku Lingala, oznacza ono „ 50 lat”.  W kolędę misyjną w tym roku zaangażowało się 128 dzieci – 20 grup w tym: 11 grup SP Żegocina (74  dzieci), 6 grup SP Bytomsko ( 37 dzieci) oraz 3 grupy Rozdziele ( 17 dzieci) wraz z opiekunami przygotowanych przez Panie: Teresę Libera, Iwonę Zelek i  Siostrę Barbarę Białas oraz rodziców, którzy pomogli w przygotowaniu strojów.
   Zebrane fundusze zostaną przekazane do Kurii na projekty misyjne w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim dzieciom za poświęcony czas, a ich rodzicom za umożliwienie swoim dzieciom kolędowania, by pomóc innym.