II niedziela Wielkiego Postu – Niedzielą Ad Gentes

W Kościele katolickim druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest, jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Polskimi Misjonarzami”. W tym roku Niedziela Ad Gentes była przeżywana pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Od 2006 roku druga niedziela Wielkiego Postu w Kościele katolickim w Polsce obchodzona jest jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”. Jest to okazja, aby wesprzeć duchowo i materialnie polskich misjonarzy posługujących w 99 krajach świata. Tego dnia pod kościołami w całym kraju odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Ad Genetes. W naszej parafii też odbywała się taka zbiórka, która prowadziła parafialna Caritas. W czasie mszy św. dla dzieci celebrowanej przez ks. Proboszcza  o godz. 9.45, czytania odczytały członkinie Domowego Kościoła, a swoim śpiewem liturgię ubogaciły dziewczęta z DSM pod kierunkiem ks. Piotra.  Akompaniował On na gitarze, razem z nim grały Magdalena Piechnik ( ukulele) i Julia Badyla ( gitara). Na zakończenie nabożeństwa udzielono dzieciom błogosławieństwa.