IV Niedziela Wielkiego Postu

19 III 2023

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. dr Piotr Kaczmarek, rektor Seminarium Duchownego w Łowiczu, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Niech ten święty czas ćwiczeń duchowych będzie dla nas okazją do odnowienia naszej relacji z Panem Bogiem, oraz przemiany naszego życia. Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naukach rekolekcyjnych i nabożeństwach. Program Rekolekcji jest w gablotach oraz na stronie internetowej parafii. We wtorek na zakończenie rekolekcji będzie zbierana składka na Mszach św., która jest wyrazem podziękowania za trud głoszonego Słowa Bożego.
  2. Dzisiaj o godz. 14.3o Droga Krzyżowa – prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  3. Jutro – Uroczystość św. Józefa. Modlimy się w tym dniu szczególnie za ojców i mężów.
  4. W czwartek – wyjątkowo-nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio.
  5. W piątek, 24 marca – Dzień Misjonarzy Męczenników.
  6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie- jako jałmużna wielkopostna.
  8. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska i 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Zachęcamy do zakupu baranków i paschalików w cenie 8 zł.
  11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będzie można nabyć wielkanocne palmy przygotowane przez Szkolne Koło Caritas  z Bytomska. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na leczenie dzieci z niepełnosprawnością z naszej parafii.
  12. Z Mszy św. pogrzebowych za śp. Janinę Waligóra, odprawionych będzie 4 Msze św. gregoriańskie.
  13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Jędrzejka.
  14. Wójt gminy Żegocina zwołuje zebranie wiejskie wyborcze, na którym dokonany będzie wybór Sołtysa i Rady Sołeckiej na dzień: 25. 03 /sobota /godz. 17.oo w remizie OSP w Rozdzielu, oraz 26.03 / niedziela / godz. 17.oo w CK w Żegocinie
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.