SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE DOBIEGŁY KOŃCA

Zakończyły się trwające w dniach 29 – 31 marca 2023 r. w naszej Parafii rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży – uczniów szkół z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny oraz uczniów  Zespołu Szkół w Żegocinie. Dwa dni odbywały się  w auli szkolnej, a ostatni dzień w kościele parafialnym w Żegocinie.
Rekolekcje zakończyły się spowiedzią świętą, uroczystą Mszą świętą. Drogę krzyżową dla dzieci i młodzieży prowadzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Świętej  Kingi w Żegocinie przygotowani przez Siostrę Barbarę Białas. Na zakończenie nabożeństwa wszyscy otrzymali błogosławieństwo.   Przedstawiciele uczniów podziękowali księdzu za ciekawe nauki rekolekcyjne, składając równocześnie życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje wygłaszał – ks. Mateusz Nowak–nasz były wikariusz obecnie pracujący w Tarnowie.  Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele i wychowawcy szkół.  Wszyscy uczniowie szkół podstawowych bardzo chętnie uczestniczyli w tegorocznych rekolekcjach.