02. 07. 2023

1. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlitwą i ofiarami wspomagamy misje. Bardzo prosimy- spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. Wyjazdu do chorych w czasie wakacji nie będzie.
  3. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Wandy Jędrzejek, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Stanisławy Kępa.
  4. Dziękujemy za wczorajszą obecność na Mszy św. na cmentarzu, za złożone ofiary na wywóz śmieci. Dziękujemy za zadbanie o nagłośnienie p. Janowi Burkowiczowi z Łąkty, p. Adamowi Gawłowiczowi za użyczenie namiotu, P. Józefowi Gizie z Bełdna za użyczenie przyczep, oraz P. Grzegorzowi Grabiarzowi za dbanie o porządek na cmentarzu.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na prace remontowe przy Kościele – rozpoczynamy prace obróbkowe i konserwacyjne dachów nad bocznymi nawami.
  6. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  7. Pragniemy poinformować, ze 9 lipca o godz. 10.3o nasza rodaczka, S. Monika Pławecka przyjmie śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej. Uroczystość odbędzie się w Poznaniu. Wyrażamy ogromną radość, ale i polecamy jej osobę waszej modlitwie.
  8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec czy Pismo Święte. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła.
  9. W minionym tygodniu grupa 60 osób – dzieci i młodzieży z naszej parafii – przebywała na wypoczynku w Bieszczadach. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność organizatorom i wychowawcom za podjęcie się tego trudu. Msza św. w ich intencji będzie w 7. 07 o godz. 18.oo / I piątek /.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Czesława Pławeckiego.
  13. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Piotr Janiczek, s. Zbigniewa i Barbary, zam. Żegocina oraz Joana Święs, c. Stanisława i Krystyny,   zam. Siedliska

– Mikołaj Janiczek, s. Mariana i Grażyny, zam. Żegocina oraz Sylwia Fitrzyk, c. Roberta i Katarzyny,    zam. Rajbrot,

– Patryk Wójcik, s. Stefana i Jolanty, zam. Wysokie oraz Katarzyna Sajdak, c. Henryka i Agaty, zam     Żegocina      Zapowiedź II

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.