06 sierpnia 2023

1. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie. Dziękujemy również parafialnej Caritas za przeprowadzenie zbiórki.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Ireny Cichoń, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Kazimiery Waligóra.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
  6. Zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Prymarii. Prosimy wszystkich o obecność na zmianie tajemnic.
  7. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która odprawiana jest odmawiana w naszej świątyni od wtorku do soboty o godz. 17.3o. W tym tygodniu modlić się będziemy o pokój serca w trudnościach. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  8. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela, 1 z Konic za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie 9 gregorianek za śp. Marię Fąfara.
  11. Bardzo proszę o przygotowanie Wieńca Dożynkowego na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Grzegorza Sroki.
  13. W przyszłą sobotę oraz niedzielę odbędzie się jubileusz 730-lecia Żegociny, a zarazem 730-lecia Parafii Żegocina. Z tej okazji zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach kulturalnych i sportowych, a także do licznego udziału w niedzielnej Mszy św., w intencji Mieszkańców o godz. 11.oo. Szczegółowy plan Urodzin Żegociny znajduje się na stronie internetowej Gminny.
  14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kamil Długosz, s. Krzysztofa i Mirosławy, zam Żegocina oraz Paulina Piech, c. Stanisława i Doroty, zam. Łąkta    Zapowiedź I
  15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Fąfara. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…..
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.