13 sierpnia 2023

1. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji. Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na prace remontowe w naszym kościele. Widać efekty zrealizowanych robót. Troska o świątynię parafialną jest naszym wspólnym zadaniem i ambicją, ale też przynosi uzasadnioną satysfakcję, że razem tworzymy piękne dzieła. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za pomoc w realizacji tego dzieła.
  3. We wtorek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo ! W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45 i 11.oo pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.oo do Kościoła zostanie przyniesiony wieniec dożynkowy. Dziękujemy rodzinom z 4 dziesiątek: P. Sylwii Sułkowskiej, P. Barbary Kępa, P. Kazimierza Zbyrowskiego, P. Józefa Pączka za podjęcie trudu zrobienia wieńca dożynkowego. Ze świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii,aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  4. W środę nabożeństwo za wstawiennictwem MBNP.
  5. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W czwartek 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa 41 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Relacje z pielgrzymki na falach radia RDN.
  7. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Stanisławy Leśniak, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Anny Wrona.
  8. W sobotę o godz. 4.oo z parkingu przy Kościele wyjazd na pielgrzymkę do Medjugorie.
  9. W sobotę 19 sierpnia o godz. 18.oo nabożeństwo fatimskie. W sierpniu Maryja nie zjawiła się 13. dnia miesiąca w Cova da Iria, ponieważ dzieci zostały zatrzymane przez miejscowego starostę. Objawienie miało miejsce 19 sierpnia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej i na procesję fatimską.
  10. W sobotę 19 sierpnia Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej zaprasza do Remizy OSP w Rozdzielu na godz. 18.oo na promocję książki Czesława Blajdy „ Badania nad kulturą ludową wsi Rozdziele”
  11. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która odprawiana jest odmawiana w naszej świątyni od wtorku do soboty o godz. 17.3o. W tym tygodniu modlić się będziemy o pogłębienie wiary w Eucharystię. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  12. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  13. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 3 z Rozdziela, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Barbary Szabla.
  15. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kamil Długosz, s. Krzysztofa i Mirosławy, zam Żegocina oraz Paulina Piech, c. Stanisława i Doroty, zam. Łąkta    Zapowiedź II
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.