XXIII  DZIEŃ  PAPIESKI

XXIII Dzień Papieski obchodzony był w Polsce i środowiskach polonijnych na całym świecie 15 października 2023r.  pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Zapewnienie Jezusa zapisane w Ewangelii wg. św. Jana: „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10), Papież Jan Paweł II cytuje już w pierwszych wersetach encykliki poświęconej wartości życia. Przypominał, że „Ewangelia życia znajduje się w samym sercu orędzia Jezusa Chrystusa”. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Św. Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – brzmi apel Jana Pawła II.

W naszej parafii z okazji Dnia Papieskiego młodzież z KSM pod kierunkiem ks. Piotra przygotowała w niedzielne popołudnie montaż słowno – muzyczny z wykorzystaniem poezji Jana Pawła II. Zapraszamy do galerii zdjęć.