Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023

1. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy serdeczną wdzięczność lektorom, ministrantom i aspirantom oraz ich rodzicom za włączenie się w służbę przy ołtarzu Chrystusa.
  2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 15.oo przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt Poświęcenia się Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne Jego odmówienie Kościół udziela odpustu zupełnego.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia. Praktykujmy 1-sze piątki i soboty. W I piątek modlitwą i ofiarami wspomagamy misje. Bardzo prosimy- spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św. Wyjazdu do chorych nie będzie- będzie na święta. W sobotę godzinę przed wieczorną Mszą św. godzina adoracji w ciszy, a o godz. 17.oo Msza św. z liturgią niedzielną.
  5. Przyszła niedziela to I niedziela adwentu.
  6. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, biskupa będzie- 6 grudnia i 10 grudnia.
  7. Do odpustu parafialnego przygotowywał nas będzie ks. Józef Głowa, poprzez nauki głoszone w tym tygodniu -w piątek, sobotę i niedzielę, – 1, 2 i 3 grudnia. Już dzisiaj zapraszamy do skorzystania z tych nauk.
  8. Ze względu na parafialny odpust w przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na pokrycie kosztów wymiany instalacji elektrycznej w naszym Kościele.
  9. Także w przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  10. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Narodzenia. W Wigilię będziemy dzielić się opłatkiem. W najbliższym czasie zostaną rozprowadzone do Waszych domów przez Dziesiętników opłatki. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na comiesięczne wynagrodzenie Pani Organistki. Bardzo proszę moi Drodzy, abyście przychylnie, hojnie i ze zrozumieniem podeszli do tej sprawy. Pragnę przypomnieć, że jest to ofiara nie za opłatki – tylko za pracę w kościele. I niech ta ofiara będzie wyrazem waszej szczerej wdzięczności Pani Organistce – za jej ofiarną służbę Bogu i naszej parafialnej wspólnocie. Doceńmy pracę p. Organistki. Dziesiętnicy będą mogli pobrać opłatki w zakrystii od dnia dzisiejszego.
  11. W tych dniach firma złotnicza z Tarnowa odnawia- pozłaca tabernakulum. Dziękujemy również P. Wiesławie i Wiesławowi Odrońcom za dwa dni pracy w naszym Kościele.

Pragniemy również podziękować P. Andrzejowi Wolakowi z Górczyny za systematyczną, cotygodniową pomoc przy porządkowaniu terenu przykościelnego.

1. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna, 1 z Zadziela, 1 z Konic i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  3. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Juszczyka.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  5. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą 4 gregorianki za śp. Aleksandra Kuklę.
  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.