21 Stycznia 2024

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy życzenia zdrowia, pociechy z wnuków i wszelkich Bożych łask.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W środę na godz. 17.oo zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  5. W sobotę 27 stycznia 2024 r. organizujemy wyjazd do Ptaszkowej na grób ks. Prałata Antoniego Poręby. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.15. Planowany powrót około godz. 12.oo Zapisy w zakrystii do czwartku.
  6. Jak co roku, do końca stycznia musimy ubezpieczyć budynek Kościoła, instalacje elektryczną, instalację nagłaśniającą, dzwony i zegar, witraże, budynek plebani oraz cmentarz. Dlatego w najbliższą niedzielę ofiary, które będziemy składać na tacę będą przeznaczone ubezpieczenie. Bardzo prosimy wszystkich o solidarność w składanej ofierze.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. można będzie wspomóc w walce z chorobą Panią Sołtys Alicję z Bytomska, kupując paczkę ciast karnawałowych przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Bytomsku.
  8. Dziękujemy za zorganizowanie żywej szopki P. Piwowarczykom i Barczykom z Konic oraz za złożone ofiary przez odwiedzających z których wsparliśmy 7 rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami z naszej parafii.
  9. Kontynuując tradycję kolędowania w kościele pw Św. Jakuba Apostoła w Rozdzielu, serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Trebunie Tutki, który odbędzie się w niedzielę 28 stycznia o godzinie 16:oo. Szczegóły oraz plakat znajdują się na stronie parafii oraz na stronie tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Wiesława Jałowieckiego.
  11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 2 z Rozdziela, 4 z Bytomska 2 z Bełdna i 1 Łąkty G za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Z Mszy św. pogrzebowych za śp. Łukasza Łagosza odprawionych będzie 8 Gregorianek, a za śp. Mariana Krawczyka 5 gregorianek
  14. Grafik kolędy na ten tydzień na stronie internetowej parafii.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.