I Komunia św. – cz. 1

W piękne, słoneczne przedpołudnie 15 maja 2021 roku, w naszym kościele parafialnym miała miejsce piękna uroczystość religijna – przyjęcie I Komunii Świętej przez 15 uczniów z Bytomska i Rozdziela.  Kilka minut przed godziną jedenastą przed wejściem do odświętnie udekorowanej świątyni czekały dzieci raz z rodzicami. Przybyłych powitał Ksiądz Proboszcz Bogusław Pasierb. Dzieci poprosiły  kapłana o udzielenie Sakramentu I Komunii Świętej a rodziców o błogosławieństwo.
    Po wejściu do kościoła rozpoczęła się uroczysta msza święta, odprawiana przez księdza proboszcza Bogusława Pasierba i księdza rodaka Kazimierza Fąfarę w intencji dzieci przystępujących po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców. Delegacja rodziców poprosiła kapłana o sakrament dla swoich dzieci, zapewniając o dobrym przygotowaniu dzieci do godnego przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej. W pierwszym terminie do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiło  15 dzieci, w tym 9 z Bytomska i 6 z Rozdziela ( dzieci z Żegociny przyjmą Pana Jezusa do swojego serca za tydzień – 22 maja).   Dzieci do tej wielkiej uroczystości przygotował ksiądz Andrzej Basiaga.
   Po kazaniu, w którym ksiądz proboszcz mówił m. in. o religijnych obowiązkach rodziców i chrzestnych,  dzieci pierwszokomunijne złożyły dary ofiarne, w tym chleb i wino. Komunię świętą udzielaną przez Ks. Proboszcza dzieci przyjmowały indywidualnie same.  Przed końcowym błogosławieństwem  dzieci złożyły podziękowania i podarowały kwiaty wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu ich do przyjęcia I Komunii Świętej, tj. księżom, katechetce, dyrektorkom szkół i wychowawczyniom klas. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki oraz chleb.  Zgodnie z wieloletnią już tradycją wykonane zostały też pamiątkowe zdjęcia grupowe, które będą cenną pamiątką po tym ważnym wydarzeniu.