VII Niedziela Wielkanocna

12 Maja 2024

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na prace remontowe w kościele i wokół kościoła.
  2. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Jutro, 13 maja, o godz. 18.oo – rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty. Po Mszy św. procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy do modlitwy.
  4. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W piątek całodniowa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Katarzyny Laboure Zelatorki Kazimiery Waligóra, a do 17.oo Siostry z Róży św. Hejeny Zelatorki Stanisławy Leśniak.
  7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiać ją będziemy po porannych Mszach św.
  8. W sobotę w naszej parafii o godz. 10.3oI Komunia Św. dla dzieci z Bytomska, Rozdziela i z Żegociny. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od 17.oo. Prosimy aby korzystać ze spowiedzi św. przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą Św.
  9. Wczoraj 40 ministrantów i lektorów z naszej parafii wzięło udział w diecezjalnym spotkaniu LSO w Pasierbcu. Również wczoraj w Starym Wiśniczu do grona lektorów naszej parafii zostało przyjętych 13 nowych lektorów. Gratulujemy i dziękujemy rodzicom tych dzieci i Ks. Robertowi – opiekunowi LSO.
  10. Bardzo dziękujemy za wczorajszą pracę na cmentarzu dwom dziesiątkom P. Kazimierza Stokłosy i P. Pawła Jachymczaka. Pracowali : Kazimierz Stokłosa, Tadeusz Piwowarczyk, Mateusz Piwowarczyk, Paweł Piwowarczyk, Katarzyna Barczyk, Grzegorz Mróz, Dawid Porębski, Marcin Dudek, Bartłomiej Mróz, Janusz Kukla, Mariusz Stabrawa, Jerzy Pączek, Adam Marzec, Michał Ogiela, Katarzyna Cudejko, Andrzej Kącki, Krzysztof Juszczyk, Paweł Kominiak. Dziękujemy za użyczenie ciągników P. Józefowi Świerczkowi oraz Tadeuszowi Piwowarczykowi. W tym tygodniu chcemy dalej kontynuować prace na cmentarzu parafialnym. I do prac porządkowych na cmentarzu bardzo proszę na najbliższą sobotę, na 8.3o dziesiątkę P. Stanisław Gizy.
  11. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny,2 z Bytomska, 2 z Rozdziela, 1 z Bochni i 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy Rodziców dzieci I komunijnych..
  14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Krzysztof Piwowarczyk, s. Marka i Grażyny, zam., Paszkówka oraz Magdalena Woźniak, c. Marka i Lucyny, zam. Zadziele

– Łukasz Sławęta, s. Tadeusza i Ireny, zam. Żegocina oraz Daria Boczar, c. Bogusława i Henryki ., zam. Zmienica

– Grzegorz Kalemba, s. Andrzeja i Grażyny, zam Żegocina oraz Magdalena Strojny, c. Bogdana i Marioli, zam. Sobolów   –       Zapowiedź II

15. Sołtys Żegociny zawiadamia mieszkańców o terminie przyjmowania drugiej raty opłat podatkowo śmieciowych do 15 maja. W dniu 15 maja  od godziny 9.00 do 14.00 będzie przyjmował w sali w centrum kultury.

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.