Pielgrzymka Szkoły Podstawowej z Bytomska

W czwartek 13 czerwca młodzież z klas 6-8 ze Szkoły Podstawowej w Bytomsku uczestniczyła w szkolnej pielgrzymce do Krakowa Łagiewnik. Uczniowie goszcząc w Domu Świętej Siostry Faustyny mogli lepiej poznać Jej Osobę zwiedzając celę z zachowany i osobistymi rzeczami Apostołki Bożego Miłosierdzia oraz pomodlić się i uczcić relikwie. Następnie ksiądz Robert Osak odprawił Mszę Świętą w intencji młodzieży w Bazylice Bożego Miłosierdzia w której młodzież poboznie uczestniczyła. Po Mszy świętej i zwiedzenia Sanktuarium uczniowie skorzystali z wieży widokowej, aby podziwiać deszczową panoramę Krakowa. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II. Podziwiając niesamowite mozaiki w kolejnych kaplicach kościoła szkolni pielgrzymi zobaczyli m. I. Zakrwawioną sutannę Św. Jana Pawła II, którą  miał na sobie w dniu zamachu. Uczcili też relikwie Świętego Papieża Polaka. Po duchowej uczcie w Krakowie przyszła pora dla czegoś dla ciała. Uczestnicy po przejeździe do Zatoru, świetnie bawili się w parku rozrywki „Energylandia”.