XVII Niedziela Zwykła

28 Lipca 2024

1. W dniu dzisiejszym, po Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o, 9.45 zostaną pobłogosławione samochody z okazji przypadającego wspomnienia Św. Krzysztofa. Przy wyjściu z Kościoła można zabrać breloczek do kluczyków, a złożone przy okazji ofiary zostaną przekazane dla fundacji MIVA, która wspiera misjonarzy w krajach misyjnych po przez zakup dla nich pojazdów.
  2. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  3. We wtorek przypada 40 rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii, Ks. Wojciecha Białasa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jego osobie. We wtorek o godz. 8.3o wyjazd z parkingu przy kościele do Siedlisk Bogusz na grób śp. Ks. Wojciecha.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W czwartek przeżywać będziemy 80 rocznicę Powstania Warszawskiego, pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie naszej Ojczyzny.
  6. Od czwartku rozpoczynamy miesiąc sierpień. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, abstynencję, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały ten miesiąc był czasem trzeźwości w naszej parafii, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  7. Wpiątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Św. Cecylii Zelatorki Ireny Cichoń, a do 17.oo Siostry z Róży św. Katarzyny Laboure Zelatorki Kazimiery Waligóra.
  8. W tym tygodniu przypada – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Praktykujmy 1-sze czwartki, piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W I piątek odwiedzin chorych nie będzie.
  9. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  10. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  11. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  12. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłą osobę. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie: Ojcze nasz i wierzę, przyjąć Komunie Świętą oraz odmówić modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  13. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Zadziela i 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Krystyny Janiczek.
  16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Patryk Ptaszek, s. Józefa i Małgorzaty, zam. Żegocina oraz Marzena Florek, c. Kazimierza i Haliny, zam. Stara Wieś

– Adam Tryba, s. Adama i Marzeny, zam. Zakopane  oraz Iwona Zelek, c. Józefa i Barbary, zam Rozdziele

– Maciej Dudek, s. Jana i Ewy, zam. Rozdziele oraz Klaudia Piszczek, c. Gustawa i Elżbiety, zam.  Laskowa     Zapowiedź I

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.