XXV Niedziela Zwykła

22 Września 2024

1. Dzisiaj przed Mszami przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla ludzi dotkniętych powodzią. Skutki żywiołu dotknęły setki rodzin, które w jednej chwili straciły dorobek życia. W odpowiedzi na tę tragedię, pragniemy włączyć się w działania mające na celu wsparcie tych, którzy najbardziej ucierpieli. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarę, dziękujemy również parafialnej Caritas za przeprowadzenie zbiórki. Natomiast do 30 września na plebanii jest organizowana również zbiórka produktów, środków higienicznych oraz innych niezbędnych rzeczy, które pomogą ofiarom powrócić do normalności. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w pielgrzymce do Limanowej. Pielgrzymowało ok. 100 osób. Serdecznie dziękujemy druhom strażakom.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  4. W piątek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zapraszamy wszystkich czcicieli do modlitwy.
  5. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie do 12.oo prosimy Siostry z Róży św. Magdaleny Zelatorki Bożeny Piwowarczyk, a do 17.oo Siostry z Róży św. Faustyny Zelatorki Franciszki Strączek.
  6. W sobotę, o godz. 15.oo, zapraszamy na modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się przed Kościołem o godz. 15.oo, aby odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. Będziemy modlić się szczególnie o pokój na świecie. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.
  7. W tym tygodniu kontynuowaliśmy prace przy remoncie zakrystii. We wtorek pracowali Panowie: Józef Dudek, Bogusław Pietrzyk, Marek Jędrzejek z Bytomska, Leszek Janiczek, Grzegorz Grabiarz z Górczyny, Jerzy Adamczyk z Rozdziela.
  8. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela i 1 z Zadziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  10. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Krzysztofa Wolaka.
  11. Z Mszy pogrzebowych odprawiona będzie jedna gregorianka za śp. Annę Piech.
  12. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żegocinie przypomina, że 30.09.2024 r. upływa termin składania wniosków o bon energetyczny na 2024 r. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy pok. 7 i 13 w godzinach pracy urzędu. Bon energetyczny przysługuje gospodarstwom domowym wieloosobowym, jeżeli dochód za 2023 r. przypadający na osobę nie przekracza kwoty 1700,00 zł lub w przypadku gospodarstwa jednoosobowego 2500,00 zł. Bliższe informacje na stronie internetowej gminy.
  13. Sołtys Żegociny informuje, że zebranie wiejskie odbędzie się dzisiaj, 22. 09 o godz. 16.oo w sali CK. Tematem będzie podział funduszu sołeckiego na 2025 r . Natomiast Sołtys Rozdziela informuje mieszkańców o zebraniu wiejskim, które odbędzie się w sobotę – 28 .09 w Remizie Osp w Rozdzielu, a tematem zebrania będzie fundusz sołecki na 2025 rok i sprawy bieżące.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.