05 listopada 2023

1. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  2. Do środy trwa tzw. Tydzień modlitw za zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów. Do środy odbywają się procesje na cmentarz.
  3. W czwartek na nabożeństwo wieczorne zapraszamy uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  4. W piątek na godz.17.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela i Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Została nam do wykonania tablica rozdzielcza w zakrystii. Czekamy tylko na montaż nowego licznika.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy popołudniowej montaż słowno muzyczny z okazji Dnia Niepodległości. Zapraszamy.
  8. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek „na Kościół w potrzebie”. Jest to również Światowy Dzień Ubogich. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  9. W kancelarii lub zakrystii można jeszcze składać wypominki listopadowe i roczne z wyraźnie wpisanymi nazwiskami.
  10. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękuje organizatorom kwesty na rzecz Seminarium Duchownego na cmentarzach. W imieniu całej seminaryjnej Wspólnoty zapewnia o wdzięcznej pamięci w modlitwie, zwłaszcza poprzez składaną codziennie w intencjach dobroczyńców ofiarę Mszy świętej.
  11. Przez cały miesiąc listopad przed nabożeństwem rannym i wieczornym różaniec lub koronka z wypominkami za zmarłych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  12. Na stronie internetowej naszej parafii zostanie w najbliższych dniach zamieszczony wykaz nazwisk zmarłych czytanych w poszczególne niedziele miesiąca. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone przy okazji wypominek. Bóg zapłać. Gdyby były jakieś niezgodności to można je zgłaszać w kancelarii lub zakrystii.
  13. Pragnę bardzo serdecznie podziękować: tym, którzy na cmentarzu zadbali o groby żołnierskie, o grób kapłanów, Kapłanom, P. Organistce, P. Kościelnym, LSO, tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania uroczystości żałobnej na cmentarzu: p. Grzegorzowi Grabiaszowi, p. Janowi Burkowiczowi za troskę o nagłośnienie, oraz p. Józefowi Gizie za użyczenie przyczep.
  14. Od najbliższego piątku, na czas zimowy, zostają zawieszone piątkowe adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  15. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  16. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 6 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna, 1 z Rozdziela i 1 z Konic za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  17. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Kępy.
  18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  19. Z Mszy pogrzebowych zostanie odprawione dwie gregorianki za śp. Władysławę Giza.
  20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.