Oktawa Narodzenia Pańskiego

07 Stycznia 2024

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Dziś zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie się naszą wiarą.
  3. Dzisiaj kończy okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się Okres Zwykły. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego czyli do święta.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na spłatę ostatniej raty wymiany instalacji elektrycznej w naszym Kościele.
  6. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  7. Gościmy dzisiaj Kapelę Orły i Przyjaciele. Dziękujemy za piękne kolędowanie.
  8. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Bogusławę Koszyk.
  9. Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz zapraszamy na Mszę św. i do Komunii św. w dniu wspomnienia swojego patrona.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 2 z Rozdziela, 2 z Bytomska za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  12. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.