Misje Święte w Parafii św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie

ZAKOŃCZYŁY SIĘ MISJE ŚWIĘTE 2026

 2 maja 2026, rozpoczęły się w Parafii Żegocina Misje Święte, które trwały  do 10 maja. Nabożeństwo pierwszego dnia misyjnego rozpoczęło się o godz. 18.00 Przybywającego do kościoła Ojca ze zgromadzenia Bernardynów  posługującego obecnie w Częstochowie – Zenona Burdaka  powitał ks. proboszcz Bogusław  Pasierb.  Poinformował On zgromadzonych, że poprzednie misje parafialne w 2014r. prowadzili ojcowie  redemptoryści.  Misje to czas szczególnej łaski, to czas odnowy, czas umocnienia, czas ukierunkowania swojego życia, czas innego spojrzenia na siebie i Boga oraz to, co nas otacza. Misje mogą wiele zmienić w naszym życiu.  Ks. Proboszcz złożył  Ojcu misjonarzowi życzenia, aby w ciągu tego tygodnia czuł, że praca przynosi owoce. Życzył także szczególnego wsparcia Chrystusa i opieki Matki Najświętszej.   Następnie do zgromadzonych przemówił Ojciec Zenon i tak pierwszym misyjnym kazaniem rozpoczęły się Misje święte, w którym misjonarz zachęcał wiernych do należytego przeżycia czasu wiary i przemienienia. Następnie poinformował o kolejnych elementach tegorocznych Parafialnych Misji Świętych. Zaapelował do wiernych, aby tak ułożyli sobie czas, aby można było wziąć udział w jak największej liczbie spotkań.

  Przez kolejne dziewięć dni w kościele parafialnym w Żegocinie, a także w zabytkowym kościele w Rozdzielu parafianie spotykali się na modlitwie, czuwaniach, nabożeństwach, Apelach Jasnogórskich, rozważaniach z Ojcem, odprawiając wiele mszy świętych, prowadząc konferencje, udzielając Sakramentu Pokuty, a w ostatnim dniu prowadząc pełne religijnych treści nabożeństwo Krzyża Misyjnego.   W końcowej części nabożeństwa o godzinie 11.00 w kościele delegacja parafian ( Zuzanna Winnicka i Joanna Zbyrowska) złożyła Misjonarzowi podziękowania oraz życzenia z okazji 60 urodzin, zaraz potem uczynił to także Ksiądz Proboszcz. Podziękował on także parafianom za liczny udział w misjach oraz fundatorom 5-cio metrowego, o wadze ponad 460 kg krzyża. Ostatnim elementem tegorocznych Misji było  poświęcenie krzyża na placu kościelnym, poświęcenie małych (rodzinnych) krzyży misyjnych przyniesionych przez wiernych, błogosławieństwo misyjne z możliwością uzyskania odpustu zupełnego oraz ucałowanie krzyża. Wyryto na krzyżu drukowanymi literami napis „Pamiątka Misji Świętych 2026”, który będzie przypominał parafianom udającym się do kościoła i z niego wychodzącym podstawowym cel każdego chrześcijanina – zbawienie. Podobny Krzyż Misyjny stanął także przy kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła w Rozdzielu.