MODLILI SIĘ PRZY GROBIE KS. WOJCIECHA BIAŁASA W 40 ROCZNICĘ JEGO ŚMIERCI

30 lipca bieżącego roku minęła 40 rocznica śmierci ks. proboszcza Wojciecha Białasa. Z tej okazji w parafii rano była msza święta celebrowana przez ks. Proboszcza, ks. Jana , ks. Piotra i ks. Józefa, a o 8.30  30 – osobowa grupa parafian wraz z ks. Proboszczem Bogusławem Pasierbem i Wójtem Gminy Żegocina – Panem Wojciechem Wroną udała się do Siedlisk Bogusz, aby pomodlić się przy grobie zmarłego kapłana. Potem była okazja by spotkać się z proboszczem miejsca ks. Antonim Lelito, posłuchać o sprawach bieżących parafii, zjeść wspólny posiłek. Kolejnym etapem było sanktuarium Dzieciątka Jezus w Jodłowej oraz  Andrzeja Świerada w Tropiu.

Przypominamy Ks. Wojciech Białas był proboszczem parafii Żegocina w latach 1947 – 1982 – 35 lat.  Okazał się utalentowanym duszpasterzem. Dbał o piękno domu Bożego. Pełen taktu i kultury, otaczał szacunkiem każdego, co mu jednało życzliwość kapłanów i wiernych. Przykładnie współpracował z wikariuszami. Swoją osobowością sprawił, że wielu młodych ludzi przekroczyło progi seminariów duchownych. Zwalniając go z tego stanowiska z powodu słabego zdrowia i podeszłego wieku bp Jerzy Ablewicz wyraził mu swe uznanie za wzorową postawę kapłańską, która przejawiała się w ofiarnej pracy duszpasterskiej na powierzonych placówkach oraz za pozytywny wpływ wychowawczy na młodych kapłanów, budzenie i kształtowanie powołań kapłańskich. Ks. Wojciech Białas był radcą kurii diecezjalnej. 19 VI 1982 zwolniony z obowiązków proboszczowskich w Żegocinie rezydował w Lubzinie, gdzie zmarł 30 lipca1984. Spoczywa na cmentarzu w Siedliskach Bogusz. Zapraszamy do galerii zdjęć.