Pomoc dla poszkodowanych w powodzi

W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Tadeusza Wojdy, Caritas Tarnowski podjął decyzję o przeprowadzeniu zbiórki finansowej w celu wsparcia ofiar powodzi. Zbiórka do puszek we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 września.

Caritas diecezji tarnowskiej, w odpowiedzi na dramatyczną sytuację osób dotkniętych przez powódź, ogłasza zbiórkę środków finansowych oraz darów rzeczowych na pomoc dla poszkodowanych. Skutki żywiołu dotknęły setki rodzin, które w jednej chwili straciły dorobek życia. W odpowiedzi na tę tragedię, nasza parafia pragnie włączyć się w działania mające na celu wsparcie tych, którzy najbardziej ucierpieli. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup żywności, odzieży, środków higienicznych oraz innych niezbędnych rzeczy, które pomogą ofiarom powrócić do normalności.

Jak można pomóc?

Zbiórka darów rzeczowych
Niezbędne artykuły:
• butelkowana woda pitna,
• koce, śpiwory,
• środki czystości i higieny jamy ustnej (mydła, pasty, szampony),
• łopaty, miotły, wiadra, młotki
• latarki, świeczki,
• majzel do skuwania ściany,
• rękawice i okulary ochronne,
• termosy i kubki termiczne,
• pompy do wypompowywania wody oraz osuszacze powietrza

Zwracamy się z prośbą o solidarność i wsparcie – zarówno w formie finansowej, jak i rzeczowej. W obliczu tragedii każda, nawet najmniejsza pomoc, może mieć ogromne znaczenie dla rodzin, które straciły wszystko.