Archiwum kategorii: NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO  FATIMSKIE

13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. Zdarzył się cud – „cud słońca”.

13 października 2024r.  w naszym kościele odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo fatimskie. Pogoda była pochmurna i deszczowa, ale  procesja  zgromadziła wielu parafian. Różaniec odmawiały siostry  z Róży Świętej Weroniki zelatorki Marii Wrona, a figurę nieśli druhowie strażacy, tylko trzy dziesiątki odmówiono w czasie procesji, bo się rozpadało i dwie dziesiątki odmówili wierni w kościele. Na zakończenie nabożeństwa Ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym za pobożny i liczny  udział we wszystkich nabożeństwach fatimskich. Pobłogosławił zebranych, po czym śpiewem pieśni „ Pozdrawiam Ciebie Matko” zakończyła się ostatnia w tym roku fatimska procesja.

 

V PROCESJA FATIMSKA

13 września 1917 roku – coraz większe tłumy gromadziły się w Cova da Iria nieopodal Fatimy. Troje pastuszków, których Maryja wybrała na swoich pośredników z trudem przeciskało się przez gęstniejący tłum. Od pięciu miesięcy Matka Boża przychodziła, by wskazać ludziom drogę, którą należy podążać, by pokój zapanował na świecie.   

13 września 2024 r.  o 18.00 w naszej parafii  po Mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra, ks. Proboszcza, ks. Roberta i ks. Jana  rozpoczęła się modlitwa różańcowa prowadzona przez Różę świętej Urszuli Ledóchowskiej  zolatorki Barbary Wolak. V Procesja Fatimska w tym razem nie mogła się odbyć z powodu deszczowej pogody. Różaniec prowadził  ks. Piotr. Na zakończenie  wiernym udzielono błogosławieństwa,  ks. Piotr podziękował wszystkim za liczny udział w nabożeństwie, ponieważ mimo deszczowej pogody zgromadziło się sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.

IV NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

W sierpniu Maryja nie zjawiła się 13 dnia miesiąca w Cova da Iria, ponieważ dzieci zostały zatrzymane przez miejscowego starostę. Objawienie miało miejsce 19 sierpnia w Valinhos. Dlatego w poniedziałek 19 sierpnia w naszej parafii odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie. Najpierw była Eucharystia celebrowana przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Roberta, ks. Piotra i ks. Józefa Głowę, a na zakończenie procesja fatimska  w czasie której w mówienie  różańca zaangażowana była Róża świętej Heleny zolatorki Stanisławy Leśniak. Figurę  Maryi jak zwykle nieśli strażacy, matki i ojcowie. Strażacy tez zabezpieczyli trasę procesji. Pogoda była burzowa i pochmurna, ale  nabożeństwo jak zwykle zgromadziło wielu parafian i gości.

 

PROCESJA FATIMSKA W ROZDZIELU

W wtorek 13 sierpnia  po raz 24 w Rozdzielu odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęło się on mszą świętą, którą celebrowali; ks. Proboszcz Bogusław  Pasierb, ks. Robert Osak, o. redemptorysta Stanisław Pławecki ( rodak) oraz o. franciszkanin Bogdan Pławecki ( rodak).  Po Mszy tradycyjnie odbyła się uroczysta procesja różańcowa.  

Procesja licznie zgromadzonych wiernych wyruszyła z zabytkowego Kościoła pw. św. Jakuba Apostoła do  Kaplicy Niepokalanego Serca NMP, zwaną „Kaplicą pod lipami”. W nabożeństwie uczestniczyła żegocińska Orkiestra Dęta, druhowie Strażacy z OSP w Rozdzielu, oraz licznie zgromadzeni wierni..

 

III  PROCESJA  FATIMSKA

13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża powiedziała: “Serce moje otoczone jest cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. (…) Oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy:

  1. przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź,
  2. przyjmą Komunię świętą,
  3. odmówią jeden Różaniec
  4. i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego ma to być „pięć sobót” wynagradzających, a nie dziewięć lub siedem na cześć Matki Bożej Bolesnej?

„Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.

Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.

Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.

Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

13 lipca 2024 r.  po Mszy  św.  celebrowanej przez ks. Proboszcza Bogusława Pasierba, ks. Józefa Cempurę i ks. Piotra Klóskę rozpoczęła się III Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr, różaniec odmawiali bracia z Róży Różańcowej św. Józefa, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety i mężczyźni .  Pogoda była piękna, toteż  procesja jak co miesiąc zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.

DRUGA PROCESJA FATIMSKA

„Drugie spotkanie z dziećmi przypadało na uroczystość św. Antoniego, patrona fa­timskiej parafii (chodzi o św. Antoniego Padewskiego, który urodził się w Lizbonie i jest czczony w całej Portugalii). Był to dzień parafialnego odpustu, na któ­rym zgromadzili się wszyscy mieszkańcy wioski. Wieść o objawieniach rozniosła się już po okolicy i tego dnia w dolinie Cova da Iria zgromadziło się około pięćdziesięciu osób. Matka Najświętsza pojawiła się zgodnie z daną obietnicą i powiedziała: Chcę, żebyście przyszły tutaj trzynastego dnia przyszłego miesiąca, żebyście codziennie odmawiały różaniec.  Hiacyntę i Franciszka zabiorę niedługo do nieba. Ty jednak Łucjo tu zostaniesz przez jakiś czas. Pan Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Pragnie ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Potem Maryja otworzyła dłonie, z których spłynęło światło. W nim dzieci ujrzały siebie tak, jak gdyby były pogrążone w Bo­gu. Hiacynta i Franciszek wydawali się stać w części światła, któ­re wznosiło się do nieba, natomiast Łucję otaczały promienie spływające w dół. Przed prawą dłonią Maryi dzieci zobaczy serce, w które były wbite ciernie. Dzieci zrozumiały, że jest to Niepokalane Serce Maryi, znieważane przez grzechy ludzkości żą­dające zadośćuczynienia”

13 czerwca 2024 r.  o 18,00 w naszej parafii  po Mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra Klóskę, ks. Proboszcza Bogusława Pasierba i ks. Jana Wąchałę i odmówieniu Litanii do Serca Pana Jezus, rozpoczęła się II Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr, różaniec odmawiały siostry z Róży Różańcowej Św. Cecylii, a figurę nieśli druhowie strażacy oraz kobiety  i mężczyźni.  Pogoda była pochmurna, troszkę kropiło, więc  procesja zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

SCHOLKA ZAŚPIEWAŁA NA MSZY

SCHOLA PARAFIALNA – W niedzielę 9 czerwca Mszę św. dla dzieci celebrowana przez ks. Piotra Klóskę uświetniła pięknym śpiewem Schola Parafialna.  Kazanie do dzieci wygłosił ks. Robert Osak. Na zakończenie mszy udzielono dzieciom błogosławieństwa. Na zajęcia zespołu uczęszczają  dzieci  w wieku 6-12 lat. Scholę prowadzi Pani Organistka Małgorzata Świątko. Próby są we czwartki po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.  Dziękujemy rodzicom za pomoc i podwożenie dzieci na próby. Zapraszamy chętne, lubiące śpiewać dzieci do wspólnej pracy w zespole.

I PROCESJA FATIMSKA

„13 maja 1917 roku, Fatima w Portugalii. Trójka pastuszków: Łucja, Franciszek i Hiacynta zajmuje się wypasaniem owiec na łące w pobliżu miasta. Nagle widzą błysk światła, a następnie Piękną Panią w bieli, otoczoną jasnym blaskiem. Tak wyglądało pierwsze objawienie Matki Bożej w Fatimie”.

13 maja 2024 roku, w Święto Matki Bożej Fatimskiej (w poniedziałek) popołudniowa msza święta odprawiona została o godzinie 18.00. celebrowali ją: ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, ks. Piotr Klóska, ks. Robert Osak, ks.  Józef Cempura i ks. Jan Wąchała. Po mszy świętej w kościele parafialnym i po rozpoczęciu modlitwy różańcowej, z kościoła wyruszyła uroczysta procesja, którą otwierali ministranci niosący krzyż, za nim szli lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna, licznie przybyli parafianie. Figurkę Matki Boskiej Fatimskiej przywiezioną z Fatimy i ofiarowaną parafii przez ks. Bronisława Rośka nieśli strażacy oraz matki i ojcowie. Różaniec odmawiali bracia z Róży Różańcowej św. Franciszka zelatora Antoniego Tyndla z Bytomska. Procesję prowadził ks. Piotr Klóska.  Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Żegocinie. Kolejna procesja fatimska w Żegocinie odbędzie się w czerwcu i tak będzie co miesiąc, aż do października włącznie.

Nabożeństwo Fatimskie i towarzysząca mu procesja jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

OSTATNIE W TYM ROKU NABOŻEŃSTWO  FATIMSKIE

13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. Zdarzył się cud – „cud słońca”.

13 października 2023r.  w naszym kościele odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym Nabożeństwo fatimskie. Pogoda była piękna, więc  procesja  zgromadziła wielu parafian. Różaniec odmawiali bracia z Róży Świętego Franciszka, a figurę nieśli druhowie strażacy, siostry z Róży Świętej Jadwigi Królowej oraz Ojcowie. Na zakończenie nabożeństwa Ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym za pobożny i liczny  udział we wszystkich nabożeństwach fatimskich. Pobłogosławił zebranych, po czym ze śpiewem pieśni „ Zapada zmrok” odprowadzono figurę do kościoła. Tak zakończyła się ostatnia w tym roku fatimska procesja.


V PROCESJA FATIMSKA

13 września 1917 roku – coraz większe tłumy gromadziły się w Cova da Iria nieopodal Fatimy. Troje pastuszków, których Maryja wybrała na swoich pośredników z trudem przeciskało się przez gęstniejący tłum. Od pięciu miesięcy Matka Boża przychodziła, by wskazać ludziom drogę, którą należy podążać, by pokój zapanował na świecie.   

13 września 2023 r.  o 18.00 w naszej parafii  po Mszy św. celebrowanej przez ks. Piotra, ks. Proboszcza, ks. Roberta i ks. Jana  rozpoczęła się V Procesja Fatimska w tym roku. Prowadził ją ks. Piotr. Różaniec odmawiały kobity z Róży Różańcowej Pani Marii Wrona. Figurę  tradycyjnie nieśli druhowie strażacy oraz ojcowie i matki. Na placu GS wiernym udzielono błogosławieństwa,  ks. Piotr podziękował wszystkim za liczny udział w procesji.  Pogoda dopisała, więc  procesja zgromadziła sporo parafian. Zapraszamy do galerii zdjęć.