Modlitwa z Misjonarzem

Ks. Wiesław Tworzydło, pochodzący z Królówki gościł dzisiaj 1 października 2021r. w naszej parafii.Uczestniczył w Różańcu prowadzonym dzisiaj przez klasę 3 a z Żegociny. Dzieci klas trzecich z Bytomska, Rozdziela, Bełdna i Żegociny otrzymały dzisiaj różańce. Razem z  ks. Sylwestrem, ks. Tomaszem, ks. Leszkiem celebrował ks. misjonarz mszę świętą. Na misje ks. Wiesław wyjechał już w 1996 roku. Obecnie jest w parafii św. Róży w Huando-Mejorada w diecezji Huancavelica. O swojej pracy mówił tak:

Mieszkam w diecezji Huancavelica. Pracuję w Peru już 25 lat. Miejscowość nazywa się Huando. Mieszkamy w bazie misyjnej na wysokości 3,600 m nad poziomem morza. Obsługuję 50 wsi. Mamy tam kancelarię. Jeśli ludzie potrzebują coś od nas, przychodzą i przyjeżdżają. Czasem idą na nogach dzień albo pół dnia. Często jest tak, że gdy ludzie przychodzą do nas po sakrament małżeństwa, po kilkunastu latach życia razem, wychodzi na to, że nie umieją ani pisać, ani czytać, nie mają chrztu jeszcze. W trakcie przygotowania trzeba udzielać im powoli pouczeń. Mają się nauczyć tego, czego nie potrafią. Czasem muszą się nauczyć czytać. W dniu ślubu trzeba ich ochrzcić, trzeba udzielić pierwszej komunii i bierzmowania, i dopiero wtedy ślubu. Tak samo często chrzcimy na ślubie ich dzieci.Ufamy Opatrzności Bożej, bo przez te ponad 25 lat, jak jestem w Peru, mogliśmy żyć,  pracować, i zrobić bardzo, bardzo dużo rzeczy. Za to chcę podziękować tym wszystkim, którzy wspierają misje. Chcę zapewnić, że każdego dnia modlimy się za naszych dobrodziejów duchowych i materialnych. Obecnie zbieramy na budowę Sierocińca i Domu Starców w Peru razem z siostrami Dominikankami Miłosierdzia Bożego w myśl maksymy „ …dopóki mamy czas czyńmy dobrze wszystkim…”Ga 6.10