DROGA KRZYŻOWA ULICAMI ŻEGOCINY

Tradycją naszej parafii jest Droga Krzyżowa ulicami Żegociny. Dawniej odbywała się ona w Wielki Piątek, od kilku lat parafianie podążają Drogą Krzyżową tydzień wcześniej. Tak też było w tym roku. 8 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 18.00 duża grupa wiernych wyruszyła na trasę drogi krzyżowej. W tym roku przebiegała ona wzdłuż cmentarza, a następnie przez pięknie oświetloną lampionami Nową Wieś na „Dzioł”, gdzie mieszkańcy Nadola przygotowali trzy duże, brzozowe, oświetlone krzyże przypominające te na Golgocie. Rozważania poszczególnych stacji czytali  w tym roku przedstawiciele społeczności szkolnych z Bytomska, Rozdziela i Żegociny. Nad bezpieczeństwem czuwali niezawodni druhowie strażacy. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować to nabożeństwo!