NIEDZIELA PALMOWA

Nabożeństwo Niedzieli Palmowej rozpoczęło się przed naszym kościołem parafialnym.  Przed wejściem do świątyni zgromadzili się licznie parafianie z palmami. Nabożeństwo poprowadził ks. Sylwester Pustułka. Przed kościołem miało miejsce odczytanie pierwszego fragmentu Ewangelii oraz poświęcenie palm. Następnie wierni udali się w procesji wokół kościoła, by wejść do środka świątyni, w której wkrótce rozpoczęła się Msza święta. Tradycyjnie już podczas tej mszy świętej odśpiewano opis Męki Pańskiej z Ewangelii Św. Mateusza. W podziale na role zaśpiewali ją ks. Sylwester, Pan Krzysztof Łukasik i Pan Jerzy  Mirowski.
Po zakończeniu sumy w kościele odbył się tradycyjny konkurs palm. Ksiądz proboszcz Bogusław Pasierb powołał do oceny palm komisję konkursową w składzie: Ks. Proboszcz Bogusław Pasierb, Pan Wojciech Wrona – Wójt Gminy Żegocina, ks. Sylwester Pustułka, Pan Jerzy Błoniarz – członek Zarządu Powiatu Bocheńskiego. Komisja zdecydowała przyznać nagrody w dwóch kategoriach: najwyższa palma oraz najpiękniejsza palma. Podobnie jak w roku poprzednim laureatów i nagród było bardzo dużo. Najwyższą palmę w tym roku wykonała Rodzina Barczyków z Konic o wysokości 21 metrów 80 cm (znajduje się ona na placu kościelnym). Najpiękniejsze palmy wykonali: Rodzina Waligórów z Żegociny, Rodzina Grabiaszów z Żegociny, Rodzina Jędrzejków z Żegociny, Rodzina Szymbarów z Bełdna oraz dziewczęta z DSM. Wszystkie pozostałe palmy również otrzymały nagrody.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali w tym roku palmy i przynieśli je do naszej świątyni oraz wszystkim sponsorom nagród. Bóg zapłać!