WIELKI CZWARTEK

Wielki Czwartek to wspomnienie ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to więc święto wszystkich kapłanów. To dzień, w którym bardziej niż każdego innego dnia w roku mamy okazję uświadomić sobie, jak wiele kapłanom zawdzięczamy.   
Przedstawiciele parafii złożyły kapłanom ks. Proboszczowi Bogusławowi Pasierbowi, ks. Leszkowi Dudziakowi, ks. Sylwestrowi Pustułce, Ks. Tomaszowi Majchrzakowi, ks. Januszowi Sądlowi, ks. Janowi Wąchale życzenia i wręczyli kwiaty oraz baranka wielkanocnego.

„W Imieniu Rady Duszpasterskiej i całej parafii dziękujemy, że odpowiedzieliście na głos Chrystusa, który wzywał Was do pójścia za Nim. Dziękujemy za Waszą pracę w naszej Parafii. Dzięki Wam – my możemy przybliżać się do Chrystusa. Za każdą Eucharystię, kazanie, spowiedź, modlitwę, błogosławieństwo, za wszystkie udzielone sakramenty i za wszystkie łaski, które dzięki Waszej posłudze otrzymaliśmy od Pana – z głębi serca dziękujemy! Jesteśmy także wdzięczni za Waszą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, wszelką pomoc i poświęcony czas. Chcemy Was zapewnić, że każdego z Was codziennie otaczamy swoją modlitwą, a dziś – w dniu Waszego święta czynimy to w sposób szczególny. Niech Chrystus obdarza Was tymi łaskami, których potrzebujecie, by jeszcze pełniej realizować kapłańskie powołanie. Życzymy zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. Bóg zapłać i Szczęść Boże! Nasze serdeczne życzenia i myśli  kierujemy także w stronę wszystkich kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy pełnili kapłańską posługę wśród nas.   Modlitwą i życzliwą pamięcią  otaczamy dziś zmarłych naszych proboszczów, a szczególnie tych, których pamiętamy: Ks. Wojciecha Białasa i księdza Prałata Antoniego  Porębę- niech Bóg da im wieczne szczęście w niebie”.

Ks. Proboszcz serdecznie podziękował za pamięć i modlitwę po czym, rozpoczęła się tradycyjna liturgia Wielkiego Czwartku z pięknym kazaniem ks. Janusza  Sądla o Eucharystii i kapłaństwie, po czym Pana Jezusa przeniesiono do Ciemnicy, gdzie czuwanie trwało do godziny 21.00.