UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

W naszej parafii podczas mszy świętej o godz. 18.00 celebrowanej przez ks. Sylwestra, ks. Andrzeja, ks. Leszka i Ks. Jana liturgię przygotowały dziewczęta z DSM.  Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to rozpoczęcie w naszej parafii pracy formacyjnej w duchu Maryi.

Na czym polega działalność DSM-u?

Działalność DSM-u to przede wszystkim formacja wewnętrzna w duchu maryjnym. Patronką i opiekunką Dziewczęcej Służby Maryjnej jest Najświętsza Maryja Panna, a dziewczęta wpatrzone w Jej przykład uczą się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona. Uczestnicząc w cotygodniowych spotkaniach wspólnie pogłębiają wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki. Dziewczęta uczą się współpracy w grupie, starają się pomagać tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze ich życia – w domu, w szkole, w parafii; uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, a przede wszystkim starają się apostołować własnym przykładem i rozwijać w sobie i innych głębokie nabożeństwo do Matki Najświętszej.

Jak włączyć się do DSM ?

Nic prostszego! Wystarczy tylko chcieć – chcieć coś z siebie dać. – Komu? – Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom. Zgłosić swoją gotowość i przejść okres kandydatury. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( 8.XII ), która jest patronalnym świętem Dziewczęcej Służby maryjnej, kandydatki otrzymują białobłękitny strój i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania Służby Maryjnej.

Zapraszamy dziewczęta i  kandydatki do DSM na spotkania w każdą sobotę o godz. 9.00 !

[ngg src=”galleries” ids=”15″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”2″]