19 ROCZNICA ŚNIERCI KS. PRAŁATA ANTONIEGO PORĘBY

Ktoś kiedyś powiedział „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”. Już 19 lat trwa pamięć o zmarłym w styczniu 2003 roku wieloletnim proboszczu Parafii w Żegocinie – ks. Antonim Porębie. Nadal zachowują ją wdzięczni parafianie, którzy co roku wyjeżdżają do rodzinnej miejscowości zmarłego kapłana, aby modlić się przy Jego grobie i zamówić w tamtejszej parafii msze święte w Jego intencji. Msze święte za ś.p. ks. Antoniego odprawione są także w naszym  kościele parafialnym.
W niedzielę  16 stycznia 2022 roku, samochodami prywatnymi ( z powodu trwającej pandemii nie było w tym roku autokarowego wyjazdu) pojechało kilkanaście osób.
     Po złożeniu kwiatów, zapaleniu zniczy oraz modlitwie przed grobem Ś. P. ks. prałata Antoniego Poręby uczestnicy wyjazdu udali się do majestatycznego, nowego kościoła, położonego w oddaleniu około 1 km od cmentarza. To właśnie w nowym kościele, do którego udali się parafianie z Żegociny, odprawiona została o godzinie 11.00 msza święta w intencji ks. Antoniego Poręby, który w okresie ponad dwudziestoletniego proboszczowania zrobił wiele dobrego dla parafii i społeczności gminy, „Modlimy się  wspólnie z parafianami Żegociny- powiedział Proboszcz Parafii Ptaszkowa ks. Józef Kmak – za tego wielkiego, dobrego człowieka i kapłana– jak nas o to prosił”.  Po nabożeństwie żegocinianie  wspominali Ks. Prałata z  Jego rodziną, po czym udali się w drogę powrotną do Żegociny.

Ważne daty:

• 14 stycznia  1936r. – urodził się ks. Prałat