droga Krzyżowa dla dzieci

Trzecią  Drogę Krzyżową dla dzieci przygotowały dzieci z klasy III a i III b z Żegociny pod kierunkiem siostry Barbary Białas. Rozważania czytały Natalka Matras z kl. III b i Joasia Zbyrowska z kl. III a. W Drodze Krzyżowej  podążały pozostałe dzieci z obu klas przebrane za biblijne postacie: wśród nich Mikołaj przebrany za Jezusa,  Natalka za Maryję, Michał za Cyrenejczyka, Ania za Weronikę, inne dziewczyny za kobiety płaczące, tłum.  Ksiądz Proboszcz czytał poszczególne stacje, a wszystkie dzieci obecne w kościele wędrowały za krzyżem i Jezusem niosącym krzyż. Piękny  śpiew prowadził zespół rodzicielski. Droga Krzyżowa zgromadziła wiele dzieci i rodziców. Na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymały od Księdza Sylwestra kolejne obrazki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wszelką pomoc i przygotowanie strojów dla dzieci.