PIELGRZYMOWALI DO SĄDECKIEJ PANI

Wszystkie szkoły w naszej Parafii noszą imiona Świętych lub Błogosławionych.

21 września 2022r.  uczniowie klas 1-8 Szkoły Podstawowej im. Świętej Kingi w Żegocinie wraz z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi pielgrzymowali do swojej Patronki Świętej Kingi do Starego Sącza. Tam zwiedzili Ołtarz Papieski, Dom Pielgrzyma, mini muzeum św. Jana Pawła II pod ołtarzem. W klasztorze klarysek uczestniczyli we Mszy świętej celebrowanej przez ks. Roberta, który wygłosił do zebranych homilię o życiu Świętej Kingi. Zebrani modlili się o pomyślny rok szkolny oraz we własnych intencjach. Oprawę nabożeństwa przygotowali uczniowie klasy VIII ora Chór szkolny pod kierunkiem Pani Anny Maurer – Pasionek. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się do Nowego Sącza, gdzie kontynuowali program wyjazdu. Zapraszamy do galerii zdjęć.