XXVIII Niedziela Zwykła

09 X 2022

1. Msze św. dziś o 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 !!! ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do modlitwy różańcowej.
  4. W piątek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Zofii Wach, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Kazimiery Waligóra..
  5. W piątek, 14 października przypada Święto Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy o wieczny pokój dla zmarłych nauczycieli oraz o błog Boże w pracy dla nauczycieli, którzy nas uczyli, a także tych, którzy uczą obecnie w szkołach. Z racji tego święta osobom pracującym w szkołach składamy życzenia obfitych łask Bożych i satysfakcji z wypełnianej posługi. Wszystkich emerytowanych i obecnych nauczycieli polecamy wstawiennictwu św. Mikołaja.
  6. W piątek o godz. 20.00 GODZINA DLA JEZUSA. Jezus zaprasza nas do czuwania przed Najświętszym Sakramentem. Skorzystajmy z zaproszenia.
  7. W sobotę 15 października, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy w tym dniu wszystkich do modlitwy różańcowej o 17.00 prowadzonej przez Rodziny Domowego Kościoła za dzieci i rodziców, którzy utracili swoje dziecko.
  8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
  9. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, to w najbliższą sobotę na godz. 8.30, bardzo proszę do porządkowania cmentarza i jego otoczenia rodziny dziesiątki p. Kazimierza Zbyrowskiego oraz p. Józefa Pączka / potrzebne grabki, sekatory, piły itp…/
  10. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Papieski. Przed Mszami św. zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przydziela stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialna Caritas. Z tej okazji w przyszłą niedzielę o 14.20 w kościele odbędzie się montaż słowno-muzyczny. Zapraszamy.
  11. Gorąco zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwie różańcowym, a w niedzielę o godz. 15.00. Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Rozdziele i 1 z Zadziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Marka Jędrzejka.
  14. Spotkania w tym tygodniu :
    • w czwartek o 18.00 spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych
    • w piątek o godz. 19.00 grupa młodzieżowa,
    • w sobotę o 9.00 DSM
    • w sobotę o 9.00 ministranci, a o 10.00 lektorzy
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  16. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Bronisław Kędzierski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu…