XXIX Niedziela Zwykła

16 X 2022

1. Msze św. dziś o 7.00, 8.30, 9.45, 11.00, 15.00.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na Fundację Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również parafialnej Caritas.
  3. Dzisiaj o 14.20 montaż słowno-muzyczny- „ Świadek nadziei- Jan Paweł II”.
  4. We wtorek przypada święto liturgiczne św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia. Pamiętajmy o osobach posługujących chorym – lekarzach, pielęgniarkach, opiekunach medycznych, i prośmy w ich intencjach, żeby nie zabrakło im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych służbie, którą pełnią.
  5. W środę zapraszamy na nabożeństwo wieczorne uczniów kl. VIII wraz z rodzicami w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. W czwartek o godz.17.00 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  7. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Stanisława Leśniak, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Anny Wrona.
  8. W sobotę liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistego sięgania do duchowego dziedzictwa świętego papieża.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny – składka przeznaczona na misje święte.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Mariusza Jachymczaka, proboszcza i kustosza sanktuarium św. Szymona w Lipnicy. Przybliży nam postać św. Szymona. Po Mszy św. będzie można nabyć książkę „ Św. Szymon z Lipnicy cudami słynący”.
  11. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za czystość na cmentarzu i w miarę możliwości zabierają ze sobą śmieci do domów – jest to ogromna pomoc dla parafii. Łatwiej i taniej jest wziąć kilka zniczy niż wywieść kilka kontenerów. Bardzo prosimy zwrócić uwagę za ten problem przy okazji porządkowania grobów swoich bliskich przed uroczystością Wszystkich Świętych. Będą również podstawione przy cmentarzu przyczepy na, które możemy wrzucać trawę i to co może być przeznaczone na kompost. Z góry bardzo dziękujemy. Przy okazji bardzo dziękujemy dziesiątkom p. Kazimierza Zbyrowskiego oraz p. Józefa Pączka za wczorajsze rzetelne porządkowanie cmentarza i jego otoczenia. Osoby które brały udział w wczorajszym porządkowaniu są: Z dziesiątki Józefa Pączka pracowali Pączek Józef, Rafał Pączek, Tadeusz Waligóra, Kazimierz Zbyrowski, Kazimierz Janas, Stanisław Zbyrowski, Krystyna Dudziak, Mariusz Dudziak, Małgorzata Matras, Dariusz Badyla, Marcelina Durbas, Tomasz Durbas, Maria Gajewska.  Z dziesiątki Kazimierza Zbyrowskiego pracowali Kazimierz Zbyrowski, Barbara Kmiecik, Daniel Paprota, Andrzej Bilski, Józef Dziedzic, Paweł Zbyrowskim, Krzysztof Zbyrowski, Bartłomiej Zbyrowski, Stanisław Zbyrowski, Tomasz Zbyrowski, Wiesław Bilski, Milan Bilski, Jacek Pławecki, Stanisław Kępa, Zbigniew Kępa.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ostatniej procesji fatimskiej. Słowa wdzięczności kierujemy do Druhów Strażaków, Róż Różańcowych, LSO i DSM.
  13. Gorąco zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00 nabożeństwie różańcowym, a w niedzielę o godz. 15.00.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 7 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska i 1 z Łąkty Górnej za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Z Mszy pogrzebowych odprawione będą dwie Msze gregoriańskie za sp. Zofię Guzik oraz jedna za śp. Bronisława Kędzierskiego.
  16. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Andrzeja Kępa.
  17. Spotkania w tym tygodniu :
  • w czwartek o 18.00 spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych,
  • w piątek o godz. 19.00 grupa młodzieżowa,
  • w sobotę o 9.00 DSM,
  • w sobotę o 9.00 ministranci, a o 10.00 lektorzy
  1. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki rozdają ministranci przy wyjściu z Kościoła. Istnieje możliwość wydrukowania kartki na wypominki ze strony internetowej naszej parafii. Wypominki czytane są przed Mszami św. o 7.oo, 8.3o i 11.oo

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  3. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zofia Guzik oraz śp. Andrzej Kępa. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…