XXXI Niedziela Zwykła

– Rocznica Poświęcenia Kościoła –

30 X 2022

1. Msze św. dziś o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo.

2. Obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które są w całości przeznaczone na nowo budujące się kościoły. Dzisiaj o 15.oo nabożeństwo różańcowe w intencji fundatorów i dobrodziejów kościoła i parafii.
  3. W poniedziałek od 16.oo będzie można skorzystać ze spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Skorzystajmy z tego daru aby, naszym zmarłym ofiarować im największy prezent- komunię i odpust zupełny.
  4. We wtorek, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa tak jak w niedzielę – o godz. 7.oo, 8.3o. 9.45 i 11.oo. Natomiast po południu na cmentarzu o godz. 14.oo Msza św. z kazaniem. Przed Mszą św. o 13.3o odbędzie się żałobna procesja na cmentarz, która wyruszy z Kościoła. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 15.oo. Przypominamy że jest to uroczystość zobowiązująca do udziału pod grzechem ciężkim we Mszy św., a zatem sama modlitwa na cmentarzu czy udział w procesji nie spełniają tego obowiązku. Składka na cmentarzu przeznaczona będzie na utrzymanie naszego cmentarza. Jak co roku w uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się tradycyjna kwesta do puszek  na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. Kwesta do puszek przeprowadzona będzie przy bramach wejściowych na cmentarz.
  5. W środę Dzień Zaduszny -Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o 3o, 8.3o, 9.45 i 11.oo i 17.oo. Przed każdą Mszą św. będziemy wypominać zmarłych i modlić się za nich.
  6. Przez cały tydzień – jeśli będzie odpowiednia pogoda – po wieczornej Mszy św. procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych.
  7. W tym tygodniu przypada- pierwszy czwartek, piątek, i sobota miesiąca listopada. Praktykujmy 1-sze piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je ofiarami. Również w I piątek Kapłani udadzą się do chorych.
  8. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Jadwigi Adamczyk, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Marii Furtak.
  9. W I sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu. / adoracja w ciszy/.
  10. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
  11. W kancelarii lub zakrystii można składać wypominki listopadowe i roczne z wyraźnie wpisanymi nazwiskami.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska,1 z Konic i 1 z Łąkty Górnej za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Z Mszy pogrzebowych odprawionych będzie 2 Msze gregoriańskie za śp. Marię Szewczyk.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Mieczysława Tomkiewicza.
  15. Spotkania w tym tygodniu :
  • w czwartek o 18.oo spotkanie scholii parafialnej – zapraszamy chętne dzieci ze szkół podstawowych
  • w piątek o godz. 19.oo grupa młodzieżowa,
  • w sobotę o 9.oo DSM
  • w sobotę o 9.oo ministranci, a o 10.oo lektorzy
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  2. Wszystkim Parafianom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.