NABOŻEŃSTWO PATRIOTYCZNE

11.11.2022

Na uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny, odprawione 11 listopada 2022 roku o godz. 8:30 w Kościele Parafialnym w Żegocinie przybyły poczty sztandarowe: samorządu, szkół, jednostek OSP, które do kościoła wprowadziła Strażacka Orkiestra Dęta OSP w Żegocinie, która także uświetniła mszę świętą. W świątyni zgromadzili się liczni parafianie.  Mszę świętą celebrowali ks. Proboszcz Bogusław, ks. Robert i ks. Stanisław Szczygieł, który wygłosił piękne kazanie o treściach patriotycznych.  Przypomniał najważniejsze wydarzenia w długiej historii walk o zachowanie niepodległości i jej odzyskanie, o bohaterach, którzy zginęli w tych walkach. Dłuższą część kazania poświęcił omówieniu obowiązków wynikających z patriotyzmu czasów niepodległości i pokoju. Przypominając nam, że wolność nie jest nam dana – jest zadana.  Po Mszy zakończonej błogosławieństwem i patriotycznym montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez ks. Piotra Klóskę z Grupa Młodzieżową działającą przy parafii, wszyscy wspólnie odśpiewali pieśń „Boże coś Polskę”, po czym parafianie i poczty przeszły na cmentarz wojenny  w Żegocinie, gdzie kontynuowano patriotyczną uroczystość.