XXXIV Niedziela Zwykła

20 XI 2022

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele, dodatkowa Msza św. o godz. 13.30.

2. Przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy serdeczną wdzięczność lektorom, ministrantom i aspirantom oraz ich rodzicom za włączenie się w służbę przy ołtarzu Chrystusa.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 15.00 przed Najświętszym  Sakramentem odmówimy Akt Poświęcenia się Chrystusowi Królowi Wszechświata. Za publiczne Jego odmówienie Kościół udziela odpustu zupełnego.
  1. We wtorek przypada, wspomnienie św. Cecylii – jednej z najsławniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Jest ona patronką muzyki i śpiewu kościelnego, dlatego z tej okazji składamy serdeczne życzenia naszej Pani Organistce.

2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę MBNP.

3. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami, a w czwartek na 17.00 dzieci z Żegociny wraz z rodzicami. Prosimy o obecność.

4. W piątek nabożeństwo za wstawiennictwem św. O Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.00.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii – spotkanie wszystkich Dziesiętników. Prosimy o obecność.

6. Od wczoraj rozpoczęliśmy sezon grzewczy w naszym Kościele.

7. Przyszła niedziela to 1 Niedziela Adwentu.

8. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, Bp., odbędzie się 6 i 11 grudnia.

9. W kancelarii lub zakrystii można jeszcze składać wypominki. Do końca tego tygodnia, codziennie przed nabożeństwami, modlimy się za dusze wypominane.

10. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Narodzenia. W Wigilię będziemy dzielić się opłatkiem. W najbliższym czasie zostaną rozprowadzone do Waszych domów przez Dziesiętników opłatki. Ofiary przy tej okazji złożone będą przeznaczone na comiesięczne wynagrodzenie Pani Organistki. Bardzo proszę moi Drodzy, abyście przychylnie, hojnie i ze zrozumieniem podeszli do tej sprawy. Pragnę przypomnieć, że jest to ofiara nie za opłatki – tylko za pracę w kościele. I niech ta ofiara będzie wyrazem waszej szczerej wdzięczności Pani Organistce – za jej ofiarną służbę Bogu i naszej parafialnej wspólnocie. Doceńmy pracę p. Organistki. Dziesiętnicy będą mogli pobrać opłatki w zakrystii od dnia dzisiejszego.

11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 4 z Rozdziela, 1 z Bełdna, 2 z Bytomska i 1 z Grabia za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.

13. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jana Wacha.

14. Spotkania w tym tygodniu :

• w czwartek o 18.00 spotkanie scholii parafialnej

• w piątek o godz. 19.00 grupa młodzieżowa,

• w sobotę o 9.00 DSM

• w sobotę o 9.00 ministranci, aspiranci o 9.30, o 10.00 lektorzy

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.