I NIEDZIELA ADWENTU

27 XI 2022

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele.
  2. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty będą o godz. 6.3o oraz o 17.oo. Dwadzieścia minut przed Roratami zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Dzieci na wieczorną Mszę św. niech przynoszą lampiony. Będzie możliwość wylosowania figurki Pana Jezusa, a także inne niespodzianki. Podejmijmy wszyscy również postanowienia adwentowe, zachęcam tych którzy mają problem z alkoholem do postanowień abstynenckich.
  3. Parafialna Caritas od jutra rozprowadzała będzie świece na stół wigilijny wzorem lat ubiegłych. Dochód z tych świec przeznaczony jest na diecezjalne dzieła charytatywne i na dożywianie dzieci w szkołach. Ofiara za małą świecę przynajmniej 10 zł, a za dużą 25 zł.
  4. Przed Kościołem można nabyć tzw. chlebki miłosierdzia z których dochód zostanie przeznaczony na cele Caritasu Diecezjalnego i Parafialnego. Ofiara za chlebki wynosi 10zł.
  5. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o Biskupie Andrzeju, zwłaszcza w kontekście przypadającej jutro rocznicy jego święceń biskupich.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia. W piątek ofiarami wspieramy misje. Do chorych udamy się przed świętami. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja w ciszy.
  7. W przyszłą niedzielę po Prymarii – ze względu na odpust – zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę również składka inwestycyjna. Prosimy o ofiarność.
  9. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji, przed Mszami Św. będą zbierane ofiary do puszek. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  10. Odpust parafialny ku czci św. Mikołaja, biskupa 6 i 11 grudnia.
  11. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  13. Dziękujemy P. Mirosławowi Kuli z Trzciany za oczyszczenie i pomalowanie bramy z górnego cmentarza.
  14. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Wiesława Jałowieckiego.
  15. Zachęcamy wszystkich parafian do włączenia się ogólnopolską Akcję Paczuszka dla Maluszka, która polega na przygotowaniu darów dla podopiecznych Domu Samotnej Matki w Tarnowie oraz osobom z Ukrainy, zwłaszcza Kobietom wychowującym dzieci. Z choinki umieszczonej przy ołtarzu można zabrać papierową bombkę, na której jest informacja co można kupić do paczki. Dary pod choinkę można składać do 11 grudnia. Akcję koordynuje Domowy Kościół.
  16. Z Mszy pogrzebowych zostanie odprawionych 10 gregorianek za śp. Zenona Gąsiorka.
  17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Zenon Gąsiorek, l. 66., śp. Tadeusz Kukla 66, śp. Agnieszka Pasionek- Bednarz. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu… Dobry Jezu…