ODPUST PARAFIALNY- I DZIEŃ

Podobnie jak w latach poprzednich odpust w Parafii Żegocina będzie miał dwie odsłony: I dzień – 6 grudnia i II dzień – 11 grudnia.  Głównym celebransem uroczystej sumy odpustowej w pierwszym dniu odpustu, we wtorek 6 grudnia 2022 roku, był ks. dr Piotr Cebula, dyrektor wydziału d/s małżeństw, podczas której wygłosił też homilię. Razem z nim sumę koncelebrowało jeszcze kilku kapłanów: ks. Józef Waśniowski z Pasierbca, ks. Stanisław Szczygieł, ks. Jan Adamczyk i ks. katecheta Piotr Klóska. Modlono się w kilku intencjach, w tym o opiekę i wstawiennictwo Św. Mikołaja dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Mikołaja w Bytomsku. Stąd też liczna obecność na nabożeństwie społeczności tej szkoły, która przybyła wraz ze szkolnym pocztem sztandarowym i włączyła się w czytania mszalne.  Po każdej Mszy świętej w tym dniu wierni mogli iść w procesji za ołtarz modląc się we własnych intencjach.
Pochmurna i deszczowa pogoda nie pozwoliła po zakończeniu Mszy świętej odbyć procesji eucharystycznej wokół kościoła, ale było wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Świętego Mikołaja.  Po końcowym błogosławieństwie, wychodzący z kościoła wierni mogli spotkać się z Mikołajem, który rozdawał cukierki oraz Jego pomocnicami dziewczętami z DSM
W najbliższą niedzielę – 11 grudnia 2022 roku, drugi dzień świętowania Patrona naszej Parafii.