ŚWIĘTO DZIEWCZĘCEJ SŁUŻBY MARYJNEJ

DSM – czyli Dziewczęca Służba Maryjna jest dobrowolnym stowarzyszeniem młodych dziewcząt, które chcą poznać życie Maryi oraz naśladować ją w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość. Cechy te winny charakteryzować każdą „Maryjkę” i tak powinna żyć także w swoim środowisku, a więc w rodzinie i szkole. Hasłem DSM jest „Przez Maryję do Jezusa”. Od września do grudnia trwa czas kandydatury, podczas którego dziewczynki zapoznają się z celem grupy. Dopiero potem składają uroczyste przyrzeczenie: Dziękując Panu Jezusowi i Jego Matce przyrzekam z radością wypełniać obowiązki dziecka Maryi w parafialnej wspólnocie i starać się o to, aby stale żyć w łasce i przyjaźni z Bogiem. Niepokalana Maryjo dopomóż mi zachować moje przyrzeczenie. Amen.”  Taka właśnie uroczystość miała miejsce w dniu 8 grudnia 2022 roku, gdy podczas wieczornego nabożeństwa ks. Piotr Kłóska przyjął do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej 11 kolejnych dziewcząt. DSM pracuje przy naszej parafii już wiele lat – od 2004r. najpierw jej opiekunem była pani mgr Barbara Zielińska – katechetka, potem kolejni kapłani, a obecnie opiekę pełni ks. Piotr Klóska, któremu w zajęciach pomagają przewodniczki Julia Paczek, Natalia Adamczyk i Dominika Dziedzic. DSM przygotowuje nabożeństwa i programy poświęcone Maryi, dziewczęta noszą feretrony w czasie procesji, wiele dziewczyn śpiewa jako kantorki oraz w grupie DSM przygotowując oprawy mszy świętych. Życzymy wszystkim dziewczętom z DSM, tym nowoprzyjętym i tym pracujących w grupie od dawna, wszelkich łask Bożych i opieki Maryi, której służą. Zapraszamy do pracy w DSM dziewczęta, które kochają Maryję.