15. I. 2023

1. Msze św. dziś tak jak w każdą niedziele, dodatkowa Msza chrzcielna o godz. 13.3o.
  2. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  3. W środę rozpoczniemy w Kościele tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączmy się do wspólnej modlitwy abyśmy wszyscy stanowili jedno.
  4. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  5. W sobotę obchodzimy Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków podczas Mszy Świętych.
  6. Jak co roku, do końca stycznia musimy ubezpieczyć budynek Kościoła, instalacje elektryczną, instalację nagłaśniającą, dzwony i zegar, witraże, budynek plebani oraz cmentarz. Dlatego w najbliższą niedzielę ofiary, które będziemy składać na tacę będą przeznaczone ubezpieczenie. Bardzo prosimy wszystkich o solidarność w składanej ofierze.
  7. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa. W tym dniu obchodziła będzie swoje imieniny Pani Organistka. Już dziś p. Małgorzacie życzymy zdrowia, bł. Bożego, opieki naszego Patrona św. Mikołaja oraz radości z pełnionej posługi pośród nas.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  9. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Kazimierza Zbyrowskiego.
  10. Dziękujemy za zorganizowanie żywej szopki P. Piwowarczykom i Barczykom z Konic oraz za złożone ofiary przez odwiedzających z których zostały wsparte 4 rodziny z dziećmi z niepełnosprawnościami z naszej parafii.
  11. 21 stycznia 2023r. /sobota/ organizujemy wyjazd do Ptaszkowej na grób ks. Prałata Antoniego Poręby. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8.15. Planowany powrót około godz. 12.00 Zapisy w zakrystii do czwartku.
  12. Z Mszy św pogrzebowych zostanie odprawionych 2 Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Paruch, 3 gregorianki za śp. Alfredę Zatorską oraz 4 gregorianki za śp. Jana Łagosza.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Porządek kolędy w tym tygodniu

Poniedziałek   16.01   od 15.oo

1 Kapłan Żegocina Patrówka od p. Andrzeja i Haliny Gajewskich do p. Jadwigi Pączek

2 Kapłan  od 16.oo  Mieszkaniowiec

Wtorek   17.01     od  15.oo

1 kapłan   Żegocina Patrówka –od p. Józefa i Danuty Gumienny do p. Bożeny i Stanisława Orzeł

2 kapłan  od 13.oo  Bełdno Podlas  od p. Eugeniusza Adamczyka do p. Pawła Mroczka

Środa   18.01    od 15.oo

1 kapłan  Żegocina Nadole –od p. Szewczyków do p. Kazimierza i Haliny Rutkowskich

2 kapłan  Żegocina Nadole –od p. Tomasza i Katarzyny Pączek do p. Bolesława i Ireny Łękawa.

Czwartek    19.01    od 15.oo

1 kapłan  Żegocina „osiedle nad Parkingiem” od p. Stanisławy Śliwa do p. Edwarda i Marii Papisz

2 kapłan  Żegocina „osiedle nad Parkingiem” od p. Wiesława i Anny Jałowieckich do p. Władysława i Anny Krawczyk

Piątek    20. 01    od 14.oo