19 II 2023

1. Dzisiaj o 13.3o – dodatkowa Msza św. chrzcielna.
  2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz do puszek na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.
  3. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  4. We wtorek w naszej parafii – Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Nabożeństwo ma charakter modlitwy adoracyjnej całej wspólnoty parafialnej przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy by ten dzień był dniem licznej, prywatnej adoracji nas wszystkich.

Porządek dnia:

8.3o – Msza św., po Mszy św.

całodzienna adoracja

9.oo – Bytomsko
10.oo – Bełdno i Konice
11.oo – Patrówka, Nadole, Piechówka
12.oo – Przybyszówka i osiedle nad parkingiem
13.oo – Górczyna
14.oo – Rozdziele
15.oo – Zadziele, Nagórze, Góry
16.oo – Nowa Wieś

Każda grupa niech prowadzi adorację przez pół godziny a następnie módlmy się w ciszy. Niech jak najwięcej osób weźmie udział codziennie w adoracji.

1. W środę Popielec. Msze św. z kazaniem i posypaniem głów popiołem o 6.3o, 8.3o, 11.oo i 17.oo. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 18. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  2. W Środę Popielcową składka będzie przeznaczona na cele charytatywne.
  3. W najbliższy piątek, Droga Krzyżowa – o godz. 16.oo dla dzieci, o 17.3o i 19.oo oraz w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.oo. Zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach wielkopostnych wszystkich parafian. Nie zmarnujmy czasu łaski i zbawienia. Uczyńmy wszystko, aby podtrzymywać tradycję licznego udziału w Nabożeństwach Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  4. W piątek – nabożeństwo wieczorne za wstawiennictwem św. O. Pio.
  5. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 5 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  7. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Tomasza Waligóry.
  8. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Dawid Nowak, s. Stanisława i Grażyny, zam. Zadziele oraz Magdalena Paszkot, c. Zbigniewa i Renaty, zam. Rozdziele
  • Bartłomiej Stec, s. Tadeusza i Jolanty, zam. Bochnia oraz Natalia Orzeł, c. Jarosława i Barbary, zam. Rozdziele Zapowiedź II
  1. Wczoraj z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Domu Ojca śp. +Grażyna Nowak jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 15.00. Zawierzmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.