IV DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI

Kolejną Drogę Krzyżową dla dzieci poprowadziły dzieci z klasy VI b z  Żegociny przygotowane pod kierunkiem siostry Barbary Białas. Przy kolejnych stacjach czuwały dziewczęta z DSM z  gwoździami, na których były wypisane grzechy.  Po każdej stacji gwoździe były wbijane do krzyża trzymanego przez Pana Jezusa, w którego wcielił się uczeń klasy IV a – Mikołaj Pyrz, obok niego znajdowały się rekwizyty związane z cierpienie Pana Jezusa: gwoździe, młotek, korona cierniowa. Rozważania czytali uczniowie klasy VI b: Klara Grygierczyk i Patryk  Garbacz. Ksiądz Robert przewodniczył wędrówce dzieci po Drodze Krzyżowej Pana Jezusa. Śpiew prowadził młodzieżowy parafialny zespół muzyczny pod kierunkiem księdza Piotra Klóski  (gitara) w składzie: Julia Pączek ( śpiew), Natalia Adamczyk( śpiew), Natalia Zelek ( śpiew), Magdalena Piechnik ( ukulele), Julia Badyla ( gitara). Uczestnicy nabożeństwa chętnie śpiewali razem z zespołem. Ksiądz Robert na zakończenie nabożeństwa podziękował wszystkim dzieciom za zaangażowanie, zespołowi za oprawę muzyczną, a rodzicom za wszelką pomoc. Zapraszamy znów za tydzień.