IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

30.04.2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Z racji dzisiejszej Niedzieli Kapłańskiej i rozpoczynającego się tygodnia modlitw o powołania, pamiętajmy w naszych modlitwach o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo. Jeśli nie możemy przyjść do kościoła na to nabożeństwo, odprawiajmy je w gronie rodzinnym, gromadząc się razem z sąsiadami przed figurą czy obrazem Matki Bożej. Niech w naszych domach nie przestanie rozbrzmiewać śpiew Litanii Loretańskiej.
  4. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
  5. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek nabożeństw w naszym kościele będzie niedzielny o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 15.oo. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 8.3o.
  6. W czwartek na godz. 18,oo zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii Św.
  7. W czwartek, wspomnienie św. Floriana.
  8. W tym tygodniu przypada – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja. Praktykujmy 1-sze piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W I piątek odwiedzimy chorych. Ks. Proboszcz i Ks. Senior od 8.3o, natomiast ks. Robert i Ks. Piotr od 11.oo.
  9. W sobotę o godz. 16.oo zapraszamy na Mszę św. w intencji druhów strażaków.
  10. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  11. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  12. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego szczególnie podczas nabożeństw majowych.
  13. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy p. Eugeniusza Gajewskiego.
  16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Kacper Bulanda, s. Marka i Agaty, zam. Żegocina oraz Klaudia Olchawa, c. Krzysztofa i Haliny, zam. Kraków

– Bartłomiej Kłósek, s. Stanisława i Teresy, zam. Trzciana oraz Justyna Matras, c. Jana i Czesławy, zam. Żegocina

– Maciej Juszczyk, s. Krzysztofa i Beaty, zam. Żegocina oraz Agata Jajecznica, c. Tadeusza i Krystyny, zam. Kraków.

1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Dudek. Z Mszy pogrzebowych odprawionych będzie za śp. Janinę – 3 gregorianki. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.