VI NIEDZIELA  WIELKANOCY

14.05.2023

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele remontowe w naszej parafii. Kontynuujemy prace przy zagospodarowaniu terenu przy kościele. Dotychczas wykonaliśmy dwa małe parkingi z mocną podbudową, na którą ułożymy nawierzchnię asfaltową. Dalsze prace będą systematycznie wykonywane. Dziękuję za wykonywane prace w tym tygodniu P. Wojciechowi Gierek i Pawłowi Gierek z Bytmska oraz za użyczenie koparki i samochodu, a także P. Mateuszowi Wolak z Rozdziela za prace, użyczenie koparki i samochodu.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 18.oo.
  3. Jutro, wtorek i środę, będziemy się modlić o dobre urodzaje. Prosić będziemy Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Przyjdźmy więc w tych dniach liczniej niż zwykle na wspólną modlitwę. W Żegocinie, po Mszy św. wieczornej, procesja błagalna do kapliczek – w poniedziałek do kapliczki nad cmentarzem, we wtorek na Wiktorówkę. Natomiast Msze św. z prośbą o urodzaje w poniedziałek w Bełdnie o 16.3o, we wtorek w Bytomsku o godz. 16.3o, a w środę w Rozdzielu o godz. 17.oo.
  4. We wtorek na godz. 18.oo zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej z Bytomska, Rozdziela, a w czwartek na 18.oo dzieci z Żegociny wraz z rodzicami.
  5. W czwartek o godz. 18.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjątkowo ze względu na przygotowanie Kościoła na I Komunię św., czuwanie będzie od 12.oo do 18.oo – prosimy o nie Siostry z Róży Katarzyny Piwowarczyk.
  7. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiać ją będziemy po porannych Mszach św.
  8. W sobotę w naszej parafii o godz. 10.oo I Komunia Św. dla dzieci z Bytomska i Rozdziela, a o godz. 12.3o dzieci z Żegociny. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodziców w piątek od 17.oo. Prosimy aby korzystać ze spowiedzi św. przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą Św.
  9. Nasz parafia organizuje kurs przedmałżeński w miesiącu lipcu dla narzeczonych. Informacje na stronie internetowej.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 2 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 2 z Rozdziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy rodziców dzieci I- komunijnych z Żegociny.
  13. Organizujemy zbiórkę dla Domu Sióstr Dominikanek. Będziemy zbierać do końca maja obuwie letnie i sportowe / w każdej numeracji /, cienkie kurtki, pościel. Rzeczy nie muszą być nowe, ale wyprane i w miarę dobrym stanie, mogą być również konserwy.
  14. Sołtys Żegociny zawiadamia mieszkańców o terminie przyjmowania drugiej raty opłat podatkowo śmieciowych do 15 maja. W dniu 15 maja od godziny 9.00 do 15.00 będzie przyjmował w sali biblioteki w centrum kultury.
  15. Młodzież z DSM i LSO, która zapisała się na wakacyjny wypoczynek w Bieszczadach – Ośrodek Myczkowce (w dniach 26 czerwca do 30 czerwca 2023) proszona jest o kontakt z Ks. Robertem najpóźniej do 31 maja – celem uregulowania wpłaty.
  16. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Dominik Tracki, s. Stanisława i Anny, zam. Szczawinek oraz Justyna Jędrzejek, c. Jana i Teresy, zam. Rozdziele
  • Łukasz Kasperczyk, s. Władysława i Anny, zam. Łapczyca oraz Magdalena Sądel, c. Wojciecha i Brygidy, zam. Żegocina
  • Marcin Odroniec, s. Jerzego i Walerii, zam Rozdziele oraz Justyna Jabłońska, c. Mirosława i Grażyny, zam Laskowa Zapowiedź II
  1. Z Mszy pogrzebowych za śp. Jana Liszkę odprawionych będzie 5 gregorianek.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.