25. 06. 2023

1. Od jutra, Msze św. poranne o godz. 7.00. Od jutra również na czas wakacji nie będzie w poniedziałki Mszy św. wieczornej. Msze w poniedziałek będą o 7.00 i 7.30.
  2. Jutro o godz. 8.00 z parkingu przy Kościele wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii na wypoczynek do Myczkowiec.
  3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 18.00.
  4. W czwartek, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 8.30, 11.00 i 18.00. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. W tym dniu przeprowadza się zbiórkę pieniędzy, zwaną „świętopietrzem”, przeznaczoną do dyspozycji Ojca św.
  5. W piątek przypada nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio. Zapraszamy do modlitwy.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.00 prosimy siostry z Róży Stanisławy Rożnowskiej, a po południu do 17.00 Siostry z Róży Jadwigi Adamczyk.
  7. W sobotę, 1 lipca o godz. 16.00 – Msza Św. na cmentarzu. O godz. 15.30 udamy się z Kościoła w procesji na cmentarz- odmawiając różaniec za zmarłych, a następnie odprawimy Mszę Świętą za wszystkich zmarłych Parafian zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Ofiary złożone na tacę na cmentarzu będą przeznaczone na utrzymanie tego świętego miejsca oraz wywóz śmieci. W tym miejscu informujemy, że Msza która będzie sprawowana na cmentarzu nie jest Mszą Niedzielną –lecz Mszą za zmarłych.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca lipca. Praktykujmy I soboty. W sobotę godzinę przed wieczorną Mszą św. godzina adoracji w ciszy, a Msza św. o godz. 00 z liturgią niedzielną.
  9. Przypominamy, że nasz parafia organizuje kurs przedmałżeński w miesiącu lipcu dla narzeczonych. Informacje na stronie internetowej.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, z 2 z Bytomska, 3 z Rozdziela i 1 z Bełdna za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  12. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Jacka Rogala.
  13. Z Mszy św. pogrzebowych odprawiona będzie jedna gregorianka za śp. Jana Tyndla.
  14. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
  • Piotr Janiczek, s. Zbigniewa i Barbary, zam. Żegocina oraz Joana Święs, c. Stanisława i Krystyny, Siedliska
  • Mikołaj Janiczek, s. Mariana i Grażyny, zam. Żegocina oraz Sylwia Fitrzyk, c. Roberta i Katarzyny, Rajbrot,
  • Patryk Wójcik, s. Stefana i Jolanty, zam. Wysokie oraz Katarzyna Sajdak, c. Henryka i Agaty, zam Żegocina      Zapowiedź I
  1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.