30 lipca 2023

1. Witamy Wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na czas wakacji . Zapraszamy na nabożeństwa do naszej Świątyni.
  2. Od wtorku Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Uczyńmy wszystko przez modlitwę, abstynencję, przykład życia i oddziaływanie apostolskie, by cały ten miesiąc był czasem trzeźwości w naszej parafii, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.
  3. Od 1 do 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i spełnienie pozostałych zwyczajnych warunków zyskania odpustu.
  4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem św, Mikołaja, a w środę MBNP.
  5. W środę o godz. 19.oo na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
  6. W tym tygodniu przypada – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Praktykujmy 1-sze czwartki, piątki i soboty. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W I piątek odwiedzimy chorych nie będzie.
  7. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Anny Zbyrowskiej, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Zofii Wach.
  8. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Grupy Apostolstwa Trzeźwości.
  10. Spotkanie organizacyjne przed wyjazdem do Medjugorie w piątek o godz. 19.oo.
  11. Dzisiaj przypada 39 rocznica śmierci byłego proboszcza naszej parafii, Ks. Wojciecha Białasa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o jego osobie.
  12. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbiórka do puszek na utrzymanie Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy parafialną Caritas.
  13. Jak wiemy z przekazów medialnych, że nasza parafia otrzymała z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków dotacje na remont posadzki w kościele. Bardzo dziękujemy Urzędowi Gminy w Żegocinie za działania, które umożliwiły pozyskanie tych funduszy: podziękowania składam na ręce P. Wójta Wojciecha Wrony. Dziękuję także P. Poseł Józefie Szczurek- Żelazko oraz P. Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu za wsparcie projektu.
  14. Zbliża się sierpień, miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Odpowiadając na apel biskupów polskich zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu na okres miesiąca sierpnia lub dłużej. Abstynencję można podjąć dla siebie, lub w intencji innych osób uzależnionych od alkoholu.
  15. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej, która odprawiana jest odmawiana w naszej świątyni od wtorku do soboty o godz. 17.3o. W tym tygodniu modlić się będziemy za chorych i cierpiących z naszej parafii.. Zapraszamy również chętne osoby do prowadzenia modlitwy różańcowej. Zapisy w zakrystii.
  16. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  17. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela, 1 z Zadziela za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  18. Z Mszy św. pogrzebowych odprawionych będzie 8 gregorianek za śp. Jana Kmiecika.
  19. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Stanisława Burkowicza.
  20. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: – Michał Kępa, s. Andrzeja i Rozalii, zam. Bytomsko oraz Katarzyna Stachowicz, c. Andrzeja i Anny, zam. Porąbka k. Dobrej

– Przemysław Dudzic, s. Artura i Beaty, zam. Bełdno oraz Oliwia Tobiasz, c. Władysława i Barbary, zam. Lipnica Górna,

– Paweł Olchawa, s. Henryka i Teresy, zam Nowy Sącz oraz Aneta Lepianka, c. Jerzego i Janiny, zam Żegocina    Zapowiedź II

1. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.