PIELGRZYMOWALI  DO ŚWIĘTEJ ANNY I ŚWIĘTEGO JACKA

23 września 2023r.  64- osobowa grupa parafian  pod kierunkiem ks. Piotra Klóski pielgrzymowała do Sanktuarium na Górze Świętej Anny i do Kamienia Śląskiego, gdzie znajduje się Sanktuarium Świętego Jacka. Św. Anna- babcia Pana Jezusa (hebr. hanna znaczy „łaska”) jest patronką rodzin, matek, kobiet rodzących, wdów, żeglarzy, ubogich, szkół chrześcijańskich oraz Śląska. Św. Jacek jest głównym patronem archidiecezji katowickiejopolskiej, Śląska oraz Wołynia. Na Górze Świętej Anny pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. zwiedzili muzeum oraz wysłuchali ciekawej historii tego miejsca przytoczonej przez jednego z zakonników. Mieli też czas na indywidualna modlitwę oraz podziwianie pięknych śląskich strojów przybywających do sanktuarium Ślązaków.  W Kamieniu Śląskim w kaplicy Św. Jacka modlili się Litanią do św. Jacka i Różańcem w osobistych intencjach. Podziwiali piękne ogrody Pałacu Odrowążów oraz kompleks sanatoryjny. Mogli też skosztować słynnych rolad z kluskami i modra kapustą ( regionalne danie śląskie). Ostatnim etapem pielgrzymki była wizyta w Mosznej, gdzie znajduje się okazały zamek z pięknym parkiem pełnym ziół,  azalii i rododendronów oraz stadnina koni. Pogoda dopisywała. Pielgrzymi ze śpiewem na ustach wracali do naszej parafii. Zapraszamy do galerii zdjęć.