WYCIECZKA  LSO  W  PIENINY

7 października 2023r. 45- osobowa grupa aspirantów, ministrantów i lektorów udała się na wycieczkę w Pieniny. Wycieczkę zorganizował opiekun LSO w naszej parafii – Ks. Robert w ramach comiesięcznych zajęć integracyjnych. Pierwszym punktem wyjazdu był rejs Statkiem „ Harnaś” po Jeziorze Czorsztyńskim, podczas, którego uczestnicy mogli podziwiać piękno Jeziora, Zamku w Czorsztynie i Zamku w Niedzicy oraz wysłuchać historii tych miejsc. Następnie chłopcy udali się na spacer po zaporze, gdzie dowiedzieli się jakie jest jej zadanie oraz mogli spróbować pysznych oscypków grilla z żurawiną. Kolejnym etapem podróży były Jaworki. Tutaj uczestnicy wyjazdu przeszli piękną trasą w Wąwozie „Homole”. Podziwiali piękno krajobrazu, roślinności oraz  drzew liściastych, które  przybrały już jesienną, wielobarwną szatę. Młodzież  urzeczona była również pięknem Szczawnicy, w której lody z prywatnej wytwórni smakowały ogromnie. Wracając przełomem Dunajca  można było podziwiać  piękno okolicznych gór i miejscowości. Uczestnicy dziękują Ks. Opiekunowi oraz Rodzicom za możliwość spędzenia jednego, pięknego, słonecznego dnia w takich miejscach. Zapraszamy do galerii zdjęć.