15 października 2023

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na Fundację Nowego Tysiąclecia. Dziękujemy również parafialnej Caritas.
  2. Dzisiaj o 14.2o montaż słowno – muzyczny – o Janie Pawle II.
  3. Gorąco zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwie różańcowym, a w niedzielę o godz. 15.oo. Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie.
  4. W środę przypada święto liturgiczne św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy i całej Służby Zdrowia. Pamiętajmy o osobach posługujących chorym – lekarzach, pielęgniarkach, opiekunach medycznych, i prośmy w ich intencjach, żeby nie zabrakło im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych w służbie, którą pełnią.
  5. W czwartek o godz.17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie do 12.oo prosimy siostry z Róży Zofii Wach, a po południu do 17.oo Siostry z Róży Ireny Cichoń.
  7. W najbliższą sobotę o godzinie 6.30 z parkingu przy kościele wyjazd na Pielgrzymkę do Kalwari Zebrzydowskiej i Wadowic.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny- składka przeznaczona na misje święte.
  9. Bardzo dziękujemy za uporządkowanie cmentarza i jego otoczenia osobom z dziesiątki p. Jerzego Bilskiego oraz p. Tomasza Waligóry. Pracowali przy cmentarzu : Tomasz Waligóra, Renata Giza, Magdalena Piaskowy, Elżbieta Grabiarz, Ewelina Matras, Agnieszka Grabowska, Krzysztof Furtak, Mirosław Mroczek, a także Jerzy Bilski, Józef Zatorski, Roman Dudzic, Maciej Zatorski, Zbigniew Rosiek, Wiesław Stach, Mirosław Juszczyk.
  10. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za czystość na cmentarzu i w miarę możliwości zabierają ze sobą śmieci do domów – jest to ogromna pomoc dla parafii. Bardzo prosimy zwrócić uwagę za ten problem przy okazji porządkowania grobów swoich bliskich przed uroczystością Wszystkich Świętych. Są również podstawione przy cmentarzu przyczepy na, które możemy wrzucać trawę i to co może być przeznaczone na kompost. Z góry bardzo dziękujemy.
  11. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki rozdają ministranci przy wyjściu z Kościoła.
  12. Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w ostatniej procesji fatimskiej.
  13. Tym, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny czy jubileusze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do udziały w życiu religijnym naszej parafialnej wspólnoty.
  14. Dziękujemy wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za parafię i nasz Kościół. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 9 rodzinom z Żegociny, 6 z Bytomska, 2 z Bełdna, 2 z Rozdziela, 1 z Łąkty G za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dziękujemy również za ofiary wpłacane na konto parafialne.
  15. Bóg zapłać za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę P. Agnieszki Gomułka.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  17. Jednostka OSP Żegocina organizuje w przyszłą niedzielę akcję krwiodawstwa w Centrum Kultury w Żegocinie. Krew oddać może osoba pełnoletnia, zdrowa, osoba po spożyciu lekkostrawnego posiłku oraz wypiciu około 1 litra płynów przed oddaniem krwi. Rejestracja osób chętnych od 8.3o- 12.3o. Trzeba mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Po oddaniu krwi, każdy otrzyma posiłek regeneracyjny, także zwolnienie z pracy ( 2 dni ). Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować i to właśnie Twoja , może być na wagę złota.
  18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia.